Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.
Власник майна може скласти заповіт - тоді в разі його смерті майном розпорядяться згідно з його волею.
Як це не сумно, але люди смертні.
І дуже добре, якщо людина залишила після себе заповіт - це, в якійсь мірі, допоможе мирно вирішити питання успадкування у строк, що визначенний законодавством. Проте, також може постати питання відновлення строку прийняття спадщини за заповітом у суді.
Для того, щоб правильно скласти заповіт, розумно звернутися за консультацією до юриста.
Законодавство України передбачає, що спадкоємцями за заповітом можуть бути як фізичні особи, так і організації. При бажанні спадкодавця, навіть, - державі. Тобто громадянин може залишити квартиру дочки, акції - Фонду щодо захисту метеликів, дачу в Республіці Крим. І це буде абсолютно законним і правильним, якщо, звичайно, були дотримані всі умови складання заповіту.
Отже, згідно зі ст. 1247 ЦК України заповіт обов'язково має бути складений в письмовій формі.
Як правильно скласти заповіт - послуги адвоката
У ньому повинна бути перерахована наступна інформація:
Паспортні дані спадкодавця;
Дата і місце складання заповіту;
Інформація про те, яка частина майна спадкодавця дістається спадкоємцю;
Підпис. Якщо спадкодавець, по ряду причин, не може розписатися сам, то за нього підпис може поставити будь-яка інша людина, якщо тільки вона не належить до кола зацікавлених осіб.
Заповіт посвідчується нотаріусом або іншою особою, уповноваженою проводити такі дії. Спадкодавець може в будь-який момент вилучити, знищити або змінити заповіт, а то й зовсім скласти новий. Тоді заповіт з більш пізньою датою скасовує собою попередній.
Нерідко власник майна складає розпорядження про те, як вчинити з майном у разі смерті спадкодавця - заповіт. Однак наявність заповіту необов'язково означає, що спадкування за заповітом буде повним і не виникнуть спори про визначення складу спадкового майна.
Так, існує обов'язкова частка у спадщині. Наприклад, у громадянина А є квартира. І заповітом він призначив спадкоємцем свого близького друга Б. У А немає повнолітніх близьких родичів - дружини (чоловіка) або батьків, однак на утриманні знаходяться дві неповнолітні дитини. Чи можуть вони претендувати на спадщину? Відповідно до закону, можуть. Правда, в невеликих обсягах. Так, якщо б заповіту не було, діти отримали б рівні частки спадщини - по половині квартири. Обов'язкова ж частка
спадщини становить лише половину
законної частки - то є діти отримають лише по четвертій частині квартири.
Частки у спадковому майні можуть бути зменшені
Що, втім, теж - кошти. Крім того, за рішенням суду і ці частки можуть бути зменшені, якщо існують особливі обставини.
Також може виникнути ситуація, коли спадкоємець, зазначений у заповіті, не може здійснити прийняття спадщини. Приміром, він помер до оголошення заповіту - загинув в аварії разом зі спадкодавцем. Або інші спадкоємці звернулися до суду, щоб відсторонити його від спадкування. Або він сам відмовився від спадщини. У заповіті може бути вказано іншу особу, яка отримає спадщину в цьому випадку. Інакше питання спадщини вирішується згідно закону.
Складання заповіту - крок вельми мудрий і далекоглядний, адже таким чином людина може подбати про тих, хто йому дійсно дорогий.
Законом передбачено, що спадкування за заповітом має більш високий пріоритет, ніж спадкування за законом. Але якщо заповіт суперечить закону, то він не буде виконаний.
Наприклад, неповнолітні або непрацездатні утриманці спадкодавця мають право на спадщину - правда, лише на невелику його частину - навіть, якщо заповітом воно було призначено третій особі.
Власник майна може в заповіті призначити кількох власників. І не обов'язково це мають бути родичі. Не обов'язково навіть, щоб спадкоємцями були фізичні особи - заповідати майно можна організації і навіть державі.
Спадкодавець може позбавити спадщини
З іншого боку, спадкодавець може в заповіті вказати, що хтось із родичів спадщини позбавляється. При цьому можна навіть не вказувати причини. Втім, розписати ці причини було б розумним - це допоможе іншим спадкоємцям, якщо справа про спадщину дійде до суду.
Крім цього, спадкодавець може вказати у заповіті, що робити, якщо спадкоємець не зможе вступити в права спадкування - до кого перейде це право. У такому разі оформлення спадщини зазнає значних змін у порівняні із простою законодавчою формулою спадкування.
Заповідач може в будь-який момент змінити або взагалі скасувати заповіт. Або написати інший. Останній скасовує всі заповіти, які були складені раніше. Або ті частини, в яких заповіту суперечать один одному.
Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.
З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...
Желающим оставить распоряжения относительно своего материального и нематериального капитала на случай своей смерти, следует составлять документ под названием "Завещание".
Документы на материальные и нематериальные ресурсы, указанные в завещании потребуются только наследникам при активации процедуры получения наследственных прав.
Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!
Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо: