• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Борги у спадок - консультації юриста

  1. Які ж принципи розподілу спадщини?
  2. Хто може бути вказаний як спадкоємця?
  3. Проблеми створює заповідач

Тема спадщини навряд чи перестане бути актуальною в найближчому майбутньому. Як це не сумно, але люди вмирають, і їх майно переходить в руки спадкоємців. Нерідко доводиться ділити його на кілька частин, а також успадковувати не тільки спадкове майно, а й спадкові борги.

 

Які ж принципи розподілу спадщини?

Борги у спадок - консультації юристаНагадаємо, що з точки зору законодавства розрізняють спадкування за заповітом і за законом. У першому випадку, все більш-менш зрозуміло: спадкодавець складає заповіт, в якому чітко виражає, кому із спадкоємців і яка частина майна дістанеться. Як правило, спадщина, і справді, розділяється відповідно до заповіту, якщо, звичайно, не виникнуть додаткові обставини.

Приміром, непрацездатний спадкоємець може претендувати на частину спадщини, навіть якщо не був зазначений в заповіті. Тому прийняття спадщини такої особи може бути автоматичним або судовим.

Спадкування за законом вступає в силу в тому випадку, якщо заповіт не було складено. При цьому, законодавство України передбачає декілька черг спадкування. Перша - це близькі родичі покійного, то є: діти, батьки і чоловік. У другу чергу включені рідні брати і сестри, бабусі й дідусі померлого.

Третя черга - рідні дядьки і тітки померлого. Четверта - це особи, які проживали однією сім'єю з померлим п'ять років і більше до моменту смерті. Нарешті, п'ята - це інші родичі. Як видно, претендентів чимало. Для того, щоб грамотно захистити спадщину від посягань, дуже важлива підтримка юриста. Він допоможе оформити права відповідно до закону.

Заповіт може бути складено, змінено або скасовано власником майна в будь-який момент.

Хто може бути вказаний як спадкоємця?

У цьому законодавство України цілком лояльно - призначити спадкоємцем можна хоч держава. Головне, щоб закони не порушувалися. Приміром, якщо у спадкодавця є утриманці, то вони все одно отримають частку спадщини - навіть якщо заповітом було зазначено, що спадкоємцем є третя особа або організація.

 

Подібним чином заповідач може вказати, що якийсь із його спадкоємців позбавляється частки у спадщині. І це буде виконано, якщо, знову ж таки, не порушує закон. Також заповідач може вказати, кому перейде спадщину, якщо призначений заповітом спадкоємець не вступить в права спадкування.

Заповіт може бути складено як щодо всього майна, так і щодо якоїсь його частини.

Проблеми створює заповідач

Слід зауважити, що чим більш загальні фрази використовує заповідач, тим більше проблем буде згодом у спадкоємців. Тому набагато розумніше вказати поіменно, кому яка частина спадщини призначена, які борги нестимуть по спадщині спадкоємці.

Крім майна, спадкоємець отримує і борги у спадок - він відповідає за боргами спадкодавця. Правда, розмір відповідальності залежить від вартості отриманої частки спадщини. Також борги діляться між всіма спадкоємцями.

Якщо виникають складнощі зі спадщиною, або оформлення спадщини займає багато часу, чи відновлення строку прийняття спадщини у поза судовому порядку є неможливим - не варто вирішувати вказані питання самостійно. Набагато розумніше звернутися за допомогою до досвідченого юриста по спадковим справам, який вдало проведе будь-які спори про визначення складу спадкового майна у суді.

Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
    В МВФ призвали Украину повысить ...

    В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

    На Дніпропетровщині пройшла акція ...

    На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Прийняття спадщини - юридичні послуги

Прийняття спадщини не завжди виявляється простою процедурою. В деяких випадках можна змінити порядок спадкування та усунути від права на спадкування.

Что нужно чтобы оформить завещание

Документы на материальные и нематериальные ресурсы, указанные в завещании потребуются только наследникам при активации процедуры получения наследственных прав.

Відновлення строку прийняття спадщини - поміч юриста

Якщо спадкоємець не встиг звернутися до нотаріуса, то відновлення строку прийняття спадщини доведеться проводити через суд

Обязательная доля наследства в порядке очереди

Размер обязательной доли наследства определяют при помощи условного устранения от условий наследования по завещанию.

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa