• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Оформлення спадщини - допомога адвоката

 1. На які частки можуть претендувати спадкоємці під час оформлення спадщини?
 2.  Спадкування може відбуватися за правом представлення
 3. Хто відноситься до утриманців

Оформлення спадщини - допомога адвокатаХоча законодавство України досить чітко описує порядок і строки спадкування, оформлення спадщини все одно нерідко викликає труднощі та спори про визначення складу спадкового майна. Часто вони пов'язані з появою інших претендентів на спадщину.

Після смерті спадкодавця протягом півроку спадкоємці можуть прийняти спадщину. Після закінчення шести місяців проводиться вступ в спадок - тобто оформлення прав на спадщину. У разі, якщо вказаний вище строк на прийняття спадщини пропущений із поважних причин, слід звернутись до спадкового юриста та до суду із заявою про відновлення строку прийняття спадщини.

На які частки можуть претендувати спадкоємці під час оформлення спадщини?

Відповідно до законодавства України, спадкоємці отримують рівні частки у спадщині. Проте, в ряді випадків частки можуть бути змінені. Наприклад, спадкоємці можуть укласти між собою угоду і перерозподілити майно.

 

Причому такий розділ рухомого майна може здійснюватися на підставі усної угоди, не завіреної органами влади. Якщо ж спадщину складають нерухомість і (або) транспортний засіб, то угода про передачу часток має бути викладена на папері та нотаріально завірена.

Складаючи угоду, не слід забувати про інших спадкоємців. Приміром, усиновлені діти в очах закону мають ті ж права, що й рідні. Значить, вони теж можуть претендувати на спадщину. Аналогічно, усиновлювач може розраховувати на частку у спадщині в разі смерті усиновленого.

 Спадкування може відбуватися за правом представлення

Крім того, спадкування може відбуватися за правом представлення. Приміром, племінник померлої може претендувати на ту частку, яку отримала б сестра спадкодавця, якби була жива.

Для того, щоб не заплутатися в правах успадкування і не порушити чиїсь права, розумно користуватися допомогою юриста, що спеціалізується на спадкових справах.

Якщо, у разі спадкування за заповітом, заповітом не було обумовлено інакше, то законними спадкоємцями покійного вважаються її родичі. Вони шикуються у п'ять черг спадкування, в залежності від ступеня спорідненості. Спадкоємці, наприклад, третьої черги можуть отримати спадок тільки в тому випадку, якщо спадкоємці першої та другої черги відмовилися від нього або не вступили в права спадкування за іншим причинам. Спадкоємці п'ятої черги - це родичі четвертої-шостого ступеня споріднення. Крім того, у п'яту чергу спадкування включені утриманці.

Хто відноситься до утриманців

До утриманцям відносять неповнолітніх або непрацездатних людей, які, хоча і не є родичами покійного, але з якихось причин проживали разом з ним і отримували від нього кошти для існування. Наприклад, спадкодавець доглядав за втратили працездатність близьким другом і вони разом проживали в перебігу п'яти років до смерті спадкодавця. Звичайно, цей факт досить складно підтвердити, проте закон передбачає і таку можливість прийняття спадщини.

У будь-якому випадку, при оформлення спадщини важлива консультація юриста чи допомога адвоката. Він знає всі тонкощі законодавства і допоможе грамотно відстояти права спадкоємців і виконати всі необхідні законом дії.

Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
  В МВФ призвали Украину повысить ...

  В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

  На Дніпропетровщині пройшла акція ...

  На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Відновлення строку прийняття спадщини - поміч юриста

Якщо спадкоємець не встиг звернутися до нотаріуса, то відновлення строку прийняття спадщини доведеться проводити через суд

Спори про визначення складу спадкового майна - допомога адвоката

Сам по собі заповіт не вбереже спадкоємців від проблем. Навпаки, він може стати причиною суперечок про визначення складу спадкового майна

Спадкування за заповітом - послуги адвоката

Які можуть виникнути складності при спадкуванні за заповітом, що таке обов'язкові частки спадкування

Это нужно знать о завещании

Желающим оставить распоряжения относительно своего материального и нематериального капитала на случай своей смерти, следует составлять документ под названием "Завещание".

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa