Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.
Хоча законодавство України досить чітко описує порядок і строки спадкування, оформлення спадщини все одно нерідко викликає труднощі та спори про визначення складу спадкового майна. Часто вони пов'язані з появою інших претендентів на спадщину.
Після смерті спадкодавця протягом півроку спадкоємці можуть прийняти спадщину. Після закінчення шести місяців проводиться вступ в спадок - тобто оформлення прав на спадщину. У разі, якщо вказаний вище строк на прийняття спадщини пропущений із поважних причин, слід звернутись до спадкового юриста та до суду із заявою про відновлення строку прийняття спадщини.
На які частки можуть претендувати спадкоємці під час оформлення спадщини?
Відповідно до законодавства України, спадкоємці отримують рівні частки у спадщині. Проте, в ряді випадків частки можуть бути змінені. Наприклад, спадкоємці можуть укласти між собою угоду і перерозподілити майно.
Причому такий розділ рухомого майна може здійснюватися на підставі усної угоди, не завіреної органами влади. Якщо ж спадщину складають нерухомість і (або) транспортний засіб, то угода про передачу часток має бути викладена на папері та нотаріально завірена.
Складаючи угоду, не слід забувати про інших спадкоємців. Приміром, усиновлені діти в очах закону мають ті ж права, що й рідні. Значить, вони теж можуть претендувати на спадщину. Аналогічно, усиновлювач може розраховувати на частку у спадщині в разі смерті усиновленого.
Спадкування може відбуватися за правом представлення
Крім того, спадкування може відбуватися за правом представлення. Приміром, племінник померлої може претендувати на ту частку, яку отримала б сестра спадкодавця, якби була жива.
Для того, щоб не заплутатися в правах успадкування і не порушити чиїсь права, розумно користуватися допомогою юриста, що спеціалізується на спадкових справах.
Якщо, у разі спадкування за заповітом, заповітом не було обумовлено інакше, то законними спадкоємцями покійного вважаються її родичі. Вони шикуються у п'ять черг спадкування, в залежності від ступеня спорідненості. Спадкоємці, наприклад, третьої черги можуть отримати спадок тільки в тому випадку, якщо спадкоємці першої та другої черги відмовилися від нього або не вступили в права спадкування за іншим причинам. Спадкоємці п'ятої черги - це родичі четвертої-шостого ступеня споріднення. Крім того, у п'яту чергу спадкування
включені утриманці.
Хто відноситься до утриманців
До утриманцям відносять неповнолітніх або непрацездатних людей, які, хоча і не є родичами покійного, але з якихось причин проживали разом з ним і отримували від нього кошти для існування. Наприклад, спадкодавець доглядав за втратили працездатність близьким другом і вони разом проживали в перебігу п'яти років до смерті спадкодавця. Звичайно, цей факт досить складно підтвердити, проте закон передбачає і таку можливість прийняття спадщини.
У будь-якому випадку, при оформлення спадщини важлива консультація юриста чи допомога адвоката. Він знає всі тонкощі законодавства і допоможе грамотно відстояти права спадкоємців і виконати всі необхідні законом дії.
Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.
З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...
Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!
Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо: