Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.
Законодавство України передбачає два види спадкування: спадкування за заповітом і спадкування за законом. Якщо з першим все більш-менш зрозуміло, то другий вид спадкування потребує деяких коментарів та юридичної консультації.
Отже, відповідно до закону, існує п'ять черг спадкування:
Близькі родичі померлого, тобто його батьки, чоловік (дружина) і діти отримують спадщину в першу чергу.
Друга черга - це діти та батьки батьків померлого - його рідні брати, сестри, бабусі, дідусі.
Третя черга - брати і сестри батьків померлого, тобто його дядька й тітки.
У четверту чергу спадщину отримають ті, хто проживав з померлим не менше п'яти років до моменту смерті і дбав про нього. До речі, не обов'язково родичі.
Нарешті, в останню чергу спадщину отримають інші родичі померлого. Ще до п'ятої черги входять утриманці - наприклад, непрацездатні особи, які п'ять років і більше проживали з померлим, і про яких останній дбав.
Природно, не всі можуть претендувати на спадок одночасно. Так, спадкоємці другої черги можуть отримати спадщину лише в тому випадку, якщо близькі родичі померлого від спадщини відмовилися. Всім без внятку спадкоємцям слід звернутись до нотаріуса із відповідними заявами у строк, визначений чинним законодавством. Варто також пам'ятати, що вказаний строк становить шість місяців, а відновлення строку прийняття спадщини відбувається у судовому порядку. Якщо ж виникають інші обставини - наприклад, ущемляються права неповнолітніх або інвалідів - справа може ускладнитися. Можливо випадки коли спадщина охоплює також борги у спадок. В такому випадку, велику підтримку надасть юрист по питанням спадщини: він допоможе захистити права законних спадкоємців, надасть необхідні юридичі послуги по спадковому праву.
Прийняття спадщини - процедура не особливо складна, але досить клопітна, враховуючи те, що можна юридично усунути від права на спадкування. Після того, як встановлено факт смерті спадкодавця, спадкоємці повинні звернутися до нотаріуса. Всі, хто бажає брати участь в розподілі спадщини, повинні написати заяви про прийняття спадщини.
Крім того, вони повинні надати деякі документи - перелік їх можна дізнатися у нотаріуса або юриста, що спеціалізується на спадкових справах. Через півроку після смерті спадкодавця нотаріус визначить, хто з претендентів має право отримати спадщину - встановлює черговість спадкоємців.
Крім того, слід не ототожнювати поняття прийняття спадщини та
оформлення спадщини, оскільки вони не є едентичні .
Тут слід згадати, що спадкоємці можуть впливати на черговість спадкування, усуненути від права на спадкування будь-якого спадкоємця. Приміром, якщо кілька спадкоємців готові «просунути» спадкоємця дальньої черги, вони можуть укласти угоду прямо у нотаріуса.
Угода все одно не може порушувати права спадкоємців
Правда, ця угода все одно не може порушувати права тих спадкоємців, які не брали участь у її складанні, а також неповнолітніх або недієздатних осіб. До речі, спори про визначення складу спадкового майна можуть бути вирішені у суді за правилами позовного провадження. Крім того, «поза чергою» на спадщину може претендувати той зі спадкоємців, хто доглядав за спадкодавцем і дбав про його потреби. Особливо це актуально, якщо спадкодавець перебував у безпорадному стані внаслідок старості, хвороби, травми і так далі.
Для того, щоб змінити чергу спадкування, претенденту доведеться звернутися
до суду і довести, що він
дійсно надавав допомогу померлому протягом тривалого часу.
Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.
З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...
Желающим оставить распоряжения относительно своего материального и нематериального капитала на случай своей смерти, следует составлять документ под названием "Завещание".
Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!
Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо: