• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Встановлення графіку зустрічей із дитиною

 1. Встановлення графіка спілкування з дитиною без суду
 2. Чи можна не виконувати рішення про встановлення графіка спілкування
 3. Встановлення графіка через суд
Встановлення графіку зустрічей із дитиною

У даній статті ми розповімо, як можна встановити графік зустрічей у різних ситуаціях, пов'язаних із вихованням дітей. Отже, Сімейний кодекс України передбачив, що такі питання повинні вирішуватися батьками спільно. Але тут є один нюанс: це підходить лише тим сім'я, де батьки та дитина живуть разом і між ними немає спорів щодо місця проживання дитини. Але ж є й сімейні пари у розлученні, у яких також є діти. У цьому випадку доводиться вирішувати проблему одним із двох способів:

      
 • або мирним шляхом,
 •     
 • або у примусовому порядку через суд або орган опіки та піклування (службу у справах дітей).

Зазначимо, що і в першому, і у другому випадку, може знадобитися допомога адвоката по сімейних справах.


Встановлення графіка спілкування з дитиною без суду

Звичайно, мирний шлях встановлення графіка зустрічей - це ті самі мирні переговори між батьками і досягнення домовленостей, способом взаємного компромісу. Тут ми, як досвідчені сімейні адвокати, можемо допомогти підготувати та укласти нотаріально завірений договір; де у батьків є можливість визначити усі основні моменти: участь у вихованні того чи іншого із батьків, місце проживання дитини та інше. Важливо, щоб батьки могли в усній формі домовитися про графік зустрічі із дитиною та добровільно погодитися виконувати умови договору, що підготує сімейний адвокат.

Але найчастіше на практиці зустрічається інша ситуація, коли батьки не можуть дійти спільної думки та визначитись із графіком. А значить, тут будуть застосовуватися примусові заходи і без юриста просто не обійтися.

Так як у батьків рівні права на те, щоб бачитися із дитиною та займатися її вихованням, а також розвитком, то є різні варіанти вирішення питання про встановлення графіка зустрічей.

По-перше, мати, якщо вона чи батько не зверталася ні в один правоохоронний орган або суд, а також службу із прав дітей (орган опіки та піклування), апріорі має право зовсім не давати батькові зустрічатися із дитиною. Таке рішення матері, звичайно ж, незаконне з точки зору права. Але, зазначимо, що у даному випадку мати дитини ніякої юридичної відповідальності нести не буде. Натомість, батькові дитини за допомогою адвоката належить пройти не одне судове засідання та зібрати достатню кількість доказів, щоб отримати рішення суду про встановлення графіка зустрічей з дитиною, яке і юридично має поставити крапку в цій справі.

По-друге, рішення може бути винесено не судом, а виконавчим органом (службою з прав дитини та/або органом опіки та піклування). У такому випадку також можна встановити порядок зустрічей з дитиною. І якщо мати чи батько буде перешкоджати цим зустрічам, то у батька або матері є право звернутися до адвоката і далі в суд, для вирішення цієї ситуації. Крім того, зацікавлена особа може подати позов на стягнення матеріальної та моральної шкоди. Якщо навіть після рішення суду мати або батько дитини забороняє зустрічі з батьком чи матір'ю, то зацікавлена у встановленні графіку зустрічей особа може подати ще один позов із проханням, щоб дитина проживала вже з нею.

По-третє, будемл відверті, у батька не завжди є можливість брати участь у вихованні своєї дитини, яка фактично проживає із матір'ю. І не завжди можна вирішити проблему із графіком зустрічей мирним шляхом, навіть якщо батько платить аліменти та активно бере участь в матеріальному утриманні свого чада. У даному випадку батько з допомогою адвоката по сімейним справам може подати заяву до органу опіки та піклування, який буде керуватися положеннями Сімейного кодексу Україна і власної інструкцією. Звичайно, як і у судовому порядку, рішення виноситися після того, як будуть вивчені умови життя батьків, їхнього ставлення до дитини та інші обставини, що мають істотне значення. Якщо особа буде ухилятися від виконання цього рішення, то їй через суд буде необхідно виплатити матеріальну та моральну шкоду, яку було завдано особі, що проживає окремо від дитини.


Чи можна не виконувати рішення про встановлення графіка спілкування

Хотілося би звернути Вашу увагу на те, що у Сімейному кодексі України є положення, яке закріплює обов'язкове виконання рішень органів опіки та піклування (служби у справах дітей). Але жоден виконавчий орган не може і не має права змусити батьків виконувати це рішення. Дуже важливий такий момент, у даного рішення немає юридичної сили, як у рішення суду, а це означає, що виконанню воно підлягає тільки за згодою сторін. Отже, якщо така згода буде відсутня, все ж доведеться звертатися до суду. Варто відзначити, що на нашій практиці рішення органу опіки не завжди приймається судом до уваги. Це означає, що не слід сподіватися на позицію виконавчого органу та відмовитися наймати адвоката.

Отже, по-четверте, це звернення до суду із позовною заявою про встановлення графік зустрічей. Тут повинні попередити про те, що зразок заяви у суд про встановленні графіка зустрічей не слід шукати. Це пов'язано із тим, що дана категорія справ носить характер індивідуалізму. Знайти схоже можливо, але це буде означати практично 100% програш справи у суді. Звернутися до органів опіки або до суду - це Ваше рішення. Але хочемо сказати й те, що у органи опіки та піклування (службу у справах дітей) звертатися необов'язково, якщо Ви хочете далі йти до суду, оскільки ці органи все одно будуть залучені при розгляді позову у суді.


Встановлення графіка через суд

Звернення до суду здійснює саме Позивач (тобто той, хто проживає окремо), а не Відповідач (тобто той, хто проживає разом з дитиною). По цьому, вся ноша по доведенню певних фактів лежатиме саме на позивачу; важливо розуміти, що питання встановлення графік зустрічей з дитиною досить складний процес і вимагає індивідуального підходу, грамотної юридичної позиції, а також навичок і практики.

Саме адвокат по розлученням, що займається сімейними справами, зможе допомогти встановити графік зустрічей з дитиною в рамках законодавства (правильно визначити і скласти графік щотижневих зустрічей з дитиною, їх тривалість тощо) та з урахуванням зацікавленої у цьому сторони.

Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
  В МВФ призвали Украину повысить ...

  В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

  На Дніпропетровщині пройшла акція ...

  На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Раздел имущества в натуре

Раздел имущества зачастую проходит в натуре - при наличии нескольких ценных предметов за каждым из супругов закрепляется право собственности на отдельные вещи.

Поділ майна при розлученні — розлучення через суд в Києві

Практично в кожному другому випадку при розлученні через суд один з членів подружжя бажає провести розділ майна. Поділ майна при розлученні процедура, яка вимагає участі юриста.

Три процедуры расторжения брака в Украине

Законодательная система Украины предусматривает наличие 3-х процедур для расторжения брака.

Если один из супругов против развода

Рассмотрим ситуацию, при которой один из супругов против расторжения брака.

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa