• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Сім'я - надійна гавань?- ...чи прийшов час позбавляти батьківських прав?!

Загальновідомо, що батьки - це ті, хто повинен дбати про дитину. Саме вони зобов'язані не тільки забезпечувати дитину матеріально (сплачувати аліменти на дитину), а й давати їй виховання, розвивати її фізично і духовно, захищати від різних труднощів і складнощів. На жаль, сьогодні все частіше сім'я не тільки не дає дитині захист, а й сама є джерелом небезпеки. Приміром, у так званих неблагополучних сім'ях дитина нерідко піддається насильству. Це на все життя може травмувати дитину, заважати їй бути повноцінним членом суспільства. Батьки в такій сім'ї не можуть дати дитині належне виховання, або бути для неї гарним прикладом. Тому, після розлучення та поділу майна подружжя, може постати питання позбавлення батька або матері дитини (або, навіть, обох) будь-яких юридичних прав щодо дитини,- позбавлення бітьківства або материнства.

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських правУ таких випадках може бути піднято питання про позбавлення батьківських прав до або після розірвання шлюбу. Це може стосуватися як одного з батьків, так і обох. Якщо суд постановив позбавити громадянина прав на дитину, то ці права насправді втрачаються: батько більше не зможе отримувати пільги, допомоги, компенсації та інші виплати. Однак від обов'язків батька ніхто не звільняє:: він все також має дбати про матеріальне благополуччя дитини. Приміром, він зобов'язаний виплачувати аліменти на її утримання. Подібним чином, якщо позбавлений батьківських прав громадянин помер, його діти все одно мають права на спадщину.

 

У якому випадку батько позбавляється прав на дитину?

 • Якщо особа зловживає цими правами;
 • якщо ставиться до дитини (або дітей) жорстоко;
 • якщо злісно ухиляється від своїх обов'язків: наприклад, по утриманню та вихованню дітей;
 • якщо є наркоманом або хронічним алкоголіком;
 • якщо скоює злочини, що шкодять життю або здоров'ю дітей.

Якщо обоє батьків не відповідають вимогам, то органи опіки та піклування подають клопотання про позбавлення їх батьківських прав до судуне залежно від того чи розглядалось питання про поділ майна при розлученні. Але найчастіше ініціатором порушення судової справи є мати, яка намагається позбавити прав на дитину батька або навпаки- батько, який бажає позбавити матір прав на дитину. Навіть у цьому випадку на суді обов'язково повинні бути присутніми представники органів опіки і піклування. Вони мають провести юридично-значими процедури та надати суду свій висновок.

Допомога юриста по позбавленню батьківських прав

 1. Сім'я - надійна гавань?- ...чи прийшов час позбавляти батьківських прав?!
 2. Позбавлення батьківських прав
 3. У якому випадку батько позбавляється прав на дитину?
 4. Сімейний юрист підготує до судової справи про позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських правчерез суд Цілком очевидно, що подібні розгляди дуже важкі для батька-позивача чи мати-позивачки: адже зачіпаються почуття і емоції. Нерідко судове засідання перетворюється на фарс, коли сторони намагаються виглядати краще за рахунок образ і принижень противника. Природно, про захист прав самої дитини в запалі склок швидко забувається. Тому найбільш розумно звернутися за сприянням до юриста, що спеціалізується на сімейних питаннях. Це різко підвищить шанси на успішне для дитини завершення справи.

У чому конкретно буде виражатися допомога адвоката по сімейним справам чи юриста у питаннях позбавлення батьківських прав на дитину? У даній ситуаціїсімейний юрист стурбований тим, щоб права дитини не порушувалися. Тому він зосередиться на тому, щоб максимально уберегти малюка від негативу. Він докладе всіх зусиль для того, щоб рішення суду найкращим чином сприяло благополуччю дитини.

Сімейний юрист підготує до судової справи про позбавлення батьківських прав

Якщо буде потрібно, він збере докази, які зміцнюють позицію позивача чи позивачки. Також сімейний адвокат надасть докладні рекомендації позивачці щодо того, що слід і, що нерідко більш важливо, чого не слід робити, щоб виграти цей позов. У ряді випадків юрист виконує представницькі функції.

Втім, якщо суд позбавив батька його прав на дитину чи матір, це ще не остаточний вирок. Права можна відновити. Звичайно, для цього доведеться попрацювати: наприклад, змінити спосіб життя і поведінку, поліпшити відносини з самою дитиною. Правда, якщо дитину встигли усиновити, то батьки не зможуть відновитися у своїх правах. У цьому допомога сімейного адвоката теж знадобиться.

Тому набагато краще взагалі не доводити до позбавлення батьківських прав. Звичайно, це важко і потребує великих зусиль. Але хіба спокійне і щасливе життя маленького чоловічка не достатньо цінне для того, щоб заради нього йти на жертви?

Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
  В МВФ призвали Украину повысить ...

  В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

  На Дніпропетровщині пройшла акція ...

  На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Три процедуры расторжения брака в Украине

Законодательная система Украины предусматривает наличие 3-х процедур для расторжения брака.

Розірвання шлюбу, Київ

При наявності спільних неповнолітніх дітей або за відсутності згоди однієї зі сторін, розірвання шлюбу здійснюється тільки в судовому порядку

Если один из супругов против развода

Рассмотрим ситуацию, при которой один из супругов против расторжения брака.

Як позбавити батьківських прав

Іноді трапляється, що сім'я з надійної гавані перетворюється на джерело небезпеки для дитини. Доводиться позбавляти батьків або одного із них батьківських прав.

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa