612/382/14-ц
2/612/202/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2014 року смт. Близнюки
Близнюківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Лобановської С.М,
за участю секретаря Шевченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Близнюки Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якій зазначає, що з відповідачем по справі вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з 11 жовтня 2003 року. Від шлюбу мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з нею та знаходяться на її утриманні.
В обґрунтування позову вказує, що протягом останніх двох років сумісного проживання з відповідачем вони не знаходять спільної мови, між подружжям часто виникають сварки з причин різних поглядів на життя. В сім'ї відсутнє взаєморозуміння і, як наслідок, між сторонами склалися неприязні відносини, при яких подальше проживання разом стало неможливим.
На даний час між подружжям припинені шлюбно-сімейні відносини та ведення сумісного господарства. Спроб для примирення сторони не приймають.
Вважає, що їх сім'я розпалася остаточно і зберегти її неможливо.
Посилаючись на вищевказані обставини вважає, що їх сім'я розпалася остаточно, у зв'язку з чим просить позов задовольнити.
В судове засідання позивач надала заяву з проханням розглянути справу без її участі, позов підтримує і просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання також надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає, проти розірвання шлюбу не заперечує.
Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, які є належними, допустимими і достовірними у їх сукупності, суд знаходить за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлено одним із подружжя. Відповідно до ст. 112 цього ж Кодексу, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі, який було зареєстровано 11 жовтня 2003 року Кінненською сільською радою Лозівського району Харківської області, актовий запис № 03, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.4).
З наданих суду доказів вбачається, що сім'я сторін розпалася остаточно і зберегти її неможливо, що спричинене відсутністю взаєморозуміння, почуття поваги та любові, небажанням позивача за вказаних обставин зберегти шлюб.
Наведене свідчить, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, що мають істотне значення.
За таких обставин шлюб має бути розірвано.
Спору про поділ майна між подружжям не виникає. Згоду про утримання малолітніх дітей між ними досягнуто.
Таким чином визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ст.113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Після розірвання шлюбу, згідно її заяви, позивачу залишити прізвище - "ОСОБА_1".
А тому, керуючись ст.ст. 10,11,174,209,212,214-215, ЦПК України, ст.110, 112,113, 115 Сімейного кодексу України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 11 жовтня 2003 року Кінненською сільською радою Лозівського району Харківської області, актовий запис № 03.
Після розірвання шлюбу позивачу, згідно її заяви, залишити прізвище - "ОСОБА_1 ".
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя С.М. Лобановська