ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
08 травня 2014 року м. Київ № 826/6158/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомКиївської міської територіальної організації політичної партії «Демократичний Альянс» доКиївської міської виборчої комісії провизнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Київська міська територіальна організація політичної партії «Демократичний Альянс» звернулась з позовом до Київської міської виборчої комісії про скасування постанови №698 від 29.04.2014р., як необґрунтовану; зобов'язати відповідача включити у виборчий список кандидатів в депутати Київської міської ради від позивача у багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року безпідставно виключених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 і видати цим особам посвідчення кандидатів в депутати; зобов'язати відповідача припинити бездіяльність і видати представнику нову постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Київської міської ради, включених до виборчого списку кандидатів в депутати Київської міської ради від позивача у багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року з врахуванням осіб, що були виключені, а також оприлюднити таку постанову у встановлений законом спосіб.
Відповідно до статей 17, 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд зазначеного спору віднесено до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Строк подання позовної заяви у виборчому спорі, строк розгляду такої справи, строк для подання апеляційної скарги та граничний строк розгляду справи визначається згідно з особливостями, встановленими статтями 172 - 179 Кодексу адміністративного судочинства України.
На обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.
Строки, встановлені цими статтями, обчислюються календарними днями і годинами та починаються з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (ч. 1 ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву до адміністративного суду щодо вирішення виборчого спору може бути подано у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Таким чином, перебіг строку звернення до суду обчислюється починаючи з дня наступного за днем вчинення певної дії, прийняття рішення тобто, в даному випадку, враховуючи оскарження позивачем постанови Київської міської виборчої комісії від 29 квітня 2014 року №698, перебіг строку звернення до суду починається з 30 квітня 2014 року та завершується - 4 травня 2014 року.
Відповідно до відмітки служби діловодства суду, позивач звернувся із адміністративним позовом 8 травня 2014 року о 08:10 год., тобто з пропуском строку встановленого частиною 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 1 листопада 2013 року № 15 "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом" зазначено, що позовні заяви, подані пізніше вказаних граничних строків, залишаються без розгляду (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України). Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності.
Відтак, враховуючи вищенаведене в сукупності, беручи до уваги те, що позивач звернувся до суду із пропуском строку звернення до суду, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 160, 165, 172, 175, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Київської міської територіальної організації політичної партії «Демократичний Альянс» до Київської міської виборчої комісії про скасування постанови №698 від 29.04.2014р., як необґрунтовану; зобов'язати відповідача включити у виборчий список кандидатів в депутати Київської міської ради від позивача у багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року безпідставно виключених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 і видати цим особам посвідчення кандидатів в депутати; зобов'язати відповідача припинити бездіяльність і видати представнику нову постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Київської міської ради, включених до виборчого списку кандидатів в депутати Київської міської ради від позивача у багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року з врахуванням осіб, що були виключені, а також оприлюднити таку постанову у встановлений законом спосіб - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ч. 3 ст. 177 КАС України. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у порядку та строки, визначені ч. 5 ст. 177 КАС України.
Суддя В.В. Амельохін