03.06.2014 Справа № 756/4368/14-ц
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
04212, м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2є
______________________________________________________________________
756/4368/14-ц
Справа №2-756/2571/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва, в складі:
Головуючого судді О.В. Диби
За участю секретаря О.Ю.Підгородецька,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат на дітей,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась із позовом до відповідача про стягнення додаткових витрат на дітей, в якому зазначила, що з відповідачем вона перебувала в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 12.05.2000 року. Від шлюбу сторони мають двох дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Діти проживають разом з позивачем та знаходяться на її утриманні. Після закінчення загальноосвітньої школи, діти вступили на контракту форму навчання до КНУ ім.Т.Шевченка. Посилаючись на те, що за другий семестр навчання дітей позивач сплатила 30 000,00 грн., просила суд стягнути з відповідача додаткові витрати на дітей у розмірі 15 000,00 грн.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві, крім того, надала суду письмові пояснення, в яких вказала, що відповідач має фінансову можливість приймати участь у виплаті додаткових витрат на утримання дітей, оскільки він працює директором Ліцею №157 в м. Києві та його середньомісячна заробітна плата складає 5 975,85 грн.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував, надав суду письмові заперечення, в яких вказав, що відповідно до ст.6 СК України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. ІНФОРМАЦІЯ_2 дітям ОСОБА_3 та ОСОБА_4 виповнилось вісімнадцять років, а тому з моменту досягнення ними повноліття, вони втратили правовий статус дитини, встановлений ст.6 СК України. Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення додаткових витрат на дітей заявлені всупереч вимогам закону, у зв'язку з чим задоволенню не підлягають.
Вислухавши пояснення позивача та відповідача, повно та всебічно дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач та відповідач перебували в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням Оболонського районного суду м. Києва 12.05.2000 року (а.с.5).
Від шлюбу сторони мають двох дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, які проживають разом з позивачем та знаходяться на її утриманні (а.с.7, 11).
Після закінчення загальноосвітньої школи, діти вступили на контракту форму навчання до КНУ ім.Т.Шевченка, що підтверджується договорами про надання освітньої послуги (навчання) зазначеного вищого навчального закладу (а.с.15-18).
Відповідно до квитанцій про сплату за навчання дітей, позивач 01.03.2014 року сплатила 30 000,00 грн. (а.с.14).
Відповідно до ст. 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
Відповідно до ст.6 СК України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 виповнилось вісімнадцять років, а, вказана сплата за їх навчання була здійснена позивачем 01.03.2014 року, тобто після досягнення ними повноліття, у зв'язку із чим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 втратили правовий статус дітей на момент здійснення витрат позивачем коштів на їх навчання.
Оскільки ст. 185 СК України передбачає участь батьків у додаткових витратах на дитину, то підстав для стягнення коштів, які були витрачені одним із батьків на повнолітню особу немає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.6, 185 СК України, ст.ст. 10, 15, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат на дітей - відмовити;
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду м. Києва протягом 10 днів з дня його проголошення через Оболонський районний суд м. Києва. У разі якщо особи, які беруть участь у справі не були присутні під час ухвалення рішення, апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з моменту його отримання;
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження.
Суддя: О.В. Диба