УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №277/762/13-к Головуючий у 1-й інст. Заполовський В.В.
Категорія КПК Доповідач Крижанівський В. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2014 року м. Житомир
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Житомирської області Крижанівський В.В., розглянувши заяву ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку Ємільчинського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2013 року щодо нього та перевіривши матеріали кримінального провадження №12013060160000239 в справі №277/762/13-к, -
в с т а н о в и в:
Вироком Ємільчинського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2013 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.289 КК України та призначено покарання - 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
На підставі ч.1 ст.71 КК України до призначеного покарання приєднано невідбуту частину покарання за вироком Ємільчинського районного суду Житомирської області від 05 березня 2010 року, один місяць позбавлення волі та остаточно призначено ОСОБА_2 покарання - 5 років 1 місяць позбавлення волі з конфіскацією майна.
21 січня 2014 року, ОСОБА_2 подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду та апеляційну скаргу на вирок суду щодо нього. В заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду, ОСОБА_2 просить поновити строк на оскарження вироку суду, оскільки він пропущений з поважних причин. Такими причинами є те, що після постановлення вироку суду у нього померла мати у зв'язку з чим він отримав психологічну травму та те, що його направили відбувати покарання.
Ознайомившись з заявою ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду, вивчивши матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що строк на апеляційне оскарження не підлягає поновленню, а апеляційна скарга підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, вирок суду щодо ОСОБА_2 було постановлено 01 жовтня 2013 року і цього ж дня він отримав копію вироку (а.с.79). Після постановлення вироку і до набрання ним законної сили ОСОБА_2 був обраний запобіжний захід - особисте зобов?язання. Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду та апеляційну скаргу ОСОБА_2 подано 21 січня 2014 року (а.с. 86-88).
Посилання ОСОБА_2 про те, що у нього померла мати можуть слугувати підставою для поновлення строку. Проте пославшись на таку обставину для поновлення строку на апеляційне оскарження вироку і вказавши, що додає до заяви копію свідоцтва про смерть матері, копію свідоцтва до заяви не долучив. А тому його доводи, що він не мав змоги протягом більше трьох місяців після постановлення вироку подати апеляційну скаргу у зв'язку зі смертю матері та направленням його відбувати покарання не можуть бути у даному випадку поважними, оскільки не ґрунтуються на матеріалах кримінального провадження, і свідчать лише про те, що ОСОБА_2 недобросовісно користується своїми процесуальними правами.
За таких обставин, коли встановлено, що суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження, апеляційна скарга підлягає поверненню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 392, 399, 426 КПК України, апеляційний суд, -
п о с т а н о в и в:
Відмовити ОСОБА_2 в поновленні строку на апеляційне оскарження вироку Ємільчинського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2013 року щодо нього.
Повернути ОСОБА_2 його апеляційну скаргу у кримінальному провадженні № 12013060160000239 на вирок Ємільчинського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2013 року щодо нього.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги невідкладно надіслати ОСОБА_2, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її ухвалення.
Суддя: