Справа № 653/1170/14-к
Провадження № 1-кп/653/127/14
ВИРОК
іменем України
18.04.2014 м. Генічеськ
Генічеський районний суд Херсонської області в складі судді Постола В.С., секретар судового засідання Бондар О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську кримінальне провадження по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Фрунзе Генічеського району Херсонської області, громадянина України, не одруженого, освіта повна загальна середня, не працюючого, в силу ст. 89 КК України не судимого, прож.: АДРЕСА_1
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12014230140000431 від 28.03.2014 року,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Фрунзе Генічеського району Херсонської області, громадянина України, не одруженого, освіта повна загальна середня, не працюючого, в силу ст. 89 КК України не судимого, прож.: АДРЕСА_2, зареєстрований.: АДРЕСА_3
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12014230140000431 від 28.03.2014 року,
за участю:
прокурора Ананьєвої І.В.,
обвинувачених ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника потерпілого ОСОБА_3,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 26.03.2014 р. о 19.00 годині не маючи спеціального дозволу на промисел, в порушення вимог ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та п. 3.1.5 «Правил спортивного та любительського риболовства», затверджених, наказом Держкомрибгосп України № 19 від 15.02.1999 року, з метою незаконного лову риби породи бичок, прибули на берег Утлюцького лиману поблизу с. Стокопані Генічеського району, де в брід, приблизно в 150 м від берега встановили заборонене знаряддя лову, а саме три ліскові сітки промислового призначення довжиною по 50 м кожна з вічком розміром 30 мм, після чого, 27.03.2014 року приблизно о 09.30 годині ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2, перебуваючи на вказаному місці, використовуючи вказані сітки незаконно здійснили вилов риби породи бичок в кількості 156 особин, чим завдали істотну матеріальну шкоду рибному господарству України в розмірі 5304 грн.
Відповідальність за дане кримінальні правопорушення передбачається ч. 1 ст. 249 КК України - незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.
В судовому засіданні обвинувачені ОСОБА_1, ОСОБА_2 вину у вчиненні інкримінованого їм діяння визнали повністю, підтвердили викладені обставини, щиро розкаялися. Цивільний позов визнали.
Представник потерпілого суду пояснив, що незаконними діями обвинувачених завдано істотну матеріальну шкоду рибному господарству України в розмірі 5304 грн.. Просить суд стягнути з обвинувачених завдану шкоду.
У відповідності до ч. 3 ст. 349 КПК України, суд вважає недоцільним дослідження інших доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому суд впевнився, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, підстав сумніватися в істинності й добровільності їх позиції - немає.
При призначенні покарання суд бере до уваги ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відноситься до категорії кримінальних правопорушень невеликої тяжкості, особи обвинувачених, які за місцем проживання характеризуються посередньо, не працюють. На обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебувають.
Обставинами, що пом'якшують покарання, суд визнає щире каяття обвинувачених, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставинами, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Таким чином, покарання ОСОБА_1, ОСОБА_2 необхідно призначити в межах санкції ч. 1 ст. 249 КК України у вигляді обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Однак звільнити від відбування призначеного покарання відповідно до положень ст.75 КК України, вважаючи, що їх виправлення можливе без ізоляції від суспільства.
Суд вважає, що саме таке покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України, є необхідним і достатнім для виправлення обвинувачених та попередження нових злочинів.
Долю речових доказів та документів, які були надані суду, вирішити в порядку, визначеному ст.. 100 КПК України.
Цивільний позов визнається обвинуваченими, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 374-376 КПК України, суд -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з іспитовим строком 1 (один) рік. У відповідності зі ст. 76 п. 4 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок періодично з'являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої інспекції.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання з іспитовим строком 1 (один) рік. У відповідності зі ст. 76 п. 4 КК України покласти на ОСОБА_2 обов'язок періодично з'являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Вилучені у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 сітки ліскові в кількості 3 штуки довжиною по 50 м кожна, з вічком 30 мм, які відповідно до квитанції № 1518 знаходяться на зберіганні на складі Генічеського територіального відділу Азовського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства (а.с. 16 т.2), рибу породи бичок в кількості 156 особин, яка знаходиться на зберіганні у ДП «ПРОФІПАРТНЕР» відповідно до накладної № 087 від 27.03.2014 р. (а.с. 15 т. 2) - конфіскувати як знаряддя промислу та добуте в результаті кримінального правопорушення.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь держави в особі Генічеського територіального відділу Азовського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в розмірі 5304 (п'ять тисяч триста чотири) грн. 00 коп.
Речовий доказ у вигляді документів, наданих прокурором як докази, - зберігати в матеріалах цього кримінального провадження.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Херсонської області через Генічеський районний суд протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його оголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.
Суддя Генічеського районного суду В. С. Постол