• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Димитрій БАЗИКА: «У ліквідаторів частішають психічні розлади й депресії»

  Димитрій БАЗИКА: «У ліквідаторів частішають психічні розлади й депресії»Генеральний директор Національного наукового центру радіаційної медицини професор Димитрій БАЗИКА

  Є прогнози, які дуже хочеться, щоб не збувалися. На жаль, передбачення фахівців про загострення з часом впливу наслідків аварії на ЧАЕС на здоров’я людей — не перебільшення. Зокрема, з 2000 року реєструють невпинне зростання смертності постраждалих. Особливості проблеми, шляхи її подолання вивчають і впроваджують у практику працівники Державної установи «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук». Про це розмовляємо з гендиректором професором Димитрієм БАЗИКОЮ.

  Димитрію Анатолійовичу, ви вперше у світі створили міжнародну базу даних з радіаційних уражень, отримали наукові дані про віддалені ефекти гострої променевої хвороби. Як наукові досягнення використовуються на практиці?

  — Здійснюється довгостроковий моніторинг захворювань на злоякісні новоутворення та непухлинну патологію у критичних групах населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. Завдяки фундаментальним дослідженням отримано нові дані про ефекти малих доз опромінення, які мають світовий пріоритет.

  Встановлено прискорення темпів соматичного хромосомного мутагенезу в найближчі та віддалені строки після Чорнобильської аварії. Виявлено різні форми хромосомної нестабільності.

  В осіб з дозами опромінення 0,25—1,0 Зв виявлено тривалу (протягом перших 3—5 післяаварійних років) транзиторну еутиреоїдну гіпертироксинемію, яка стала передумовою поступового відстроченого розвитку хронічних патологічних процесів у щитоподібній залозі. В учасників ліквідації 1986 року отримано дані щодо хронічних обструктивних захворювань легень при дії радіаційно-пилового та інших чинників та доведено ризик злоякісних новоутворень бронхолегеневої системи.

  Встановлено нейропсихіатричні ефекти гострого, хронічного і внутрішньоутробного опромінення, ексцес захворюваності на шизофренію у Чорнобильській зоні відчуження, зростання ризику нейропсихіатричних і нейрофізіологічних аномалій. А також механізми формування патології у дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та підвищений рівень поширеності вроджених вад.

  Ці та інші напрями використовуються у практичній роботі. Ми надаємо на місцях діагностичну, лікувальну та методичну допомогу медичним закладам та населенню.

  — Пригадаймо, що констатували фахівці на міжнародній науково-практичній конференції з вирішення питань соціального захисту громадян.

  — Найперше йшлося про неможливість придбання медичних препаратів і брак коштів у потерпілих для профілактичних заходів. Водночас зазначалося, що серед вагітних, які народилися й проживають на радіоактивно забруднених територіях, виявилися гіповітамінози Е, А, D і дефіцит фолієвої кислоти. У них спостерігався низький рівень гемоглобіну — дефіцит йоду. В областях, які постраждали від наслідків катастрофи на ЧАЕС, рівень вроджених вад розвитку в новонароджених переважав середньоукраїнський.

  Захворюваність і поширеність непухлинних хвороб серед учасників ЛНА неухильно зростає. Те саме простежується і в дорослого евакуйованого населення. Зростає інвалідність серед ліквідаторів, у них частіше реєструють психічні розлади та депресії тощо.

  Знижується увага до дотримання санітарно-гігієнічних заходів, що спонукає до створення нових та вдосконалення чинних нормативно-правових актів, бо навіть у IV зоні виявляють аномальні підвищення внутрішнього опромінення порівняно з II зоною, де контрзаходи виконували.

  Окрема проблема в чорнобильському літописі — об’єкт «Укриття».

  — Чи можна нині говорити про поліпшення ситуації?

  — Реалії життя свідчать про протилежне. Коштів на профілактику і лікування бракує не лише в потерпілих, а й у нашому центрі. Тому значна частина наукових напрацювань, досвід фахівців не використовується.

  — Отже багато знаємо, вміємо, ділимося науковими напрацюваннями зі світом, але не все, що треба, використовуємо?

  — Виходить, так.

  Микола ОЛЕКСАНДРЕНКО для «Урядового кур’єра»

  ДОСЬЄ «УК»

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.5/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України

  Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти

  Про внесення зміни до пункту 2 Порядку та умов надання у 2013 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на будівництво центру позитронно-емісійної томографії - комп’ютерної томографії, капітальний ремонт та реконструкцію лікарняних споруд та закупівлю високовартісного медичного обладнання для Донецького обласного клінічного територіального медичного об’єднання, Кабінет Міністрів України

  Про внесення зміни до пункту 2 Порядку та умов надання у 2013 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на будівництво центру позитронно-емісійної томографії — комп’ютерної томографії, капітальний ремонт та реконструкцію лікарняних споруд та закупівлю високовартісного медичного обладнання для Донецького обласного клінічного територіального медичного об’єднання

  Принят во втором чтении и в целом Закон о всеукраинском референдуме

  Парламент голосами 265 народных депутатов принял во втором чтении и в целом Закон Украины «О всеукраинском референдуме» (№6278). Его автором является народный депутат Украины Дмитрий Шпенов.

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa