МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Комунальній установі з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради вул. Перекопська, 17, м. Херсон, 73003
Державній казначейській службі України вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601
Антимонопольному комітету України вул. Урицького, 45, м. Київ, 03680
Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель
Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі — Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 3-1, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель"( 2289-17 ) (далі — Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель( z1377-11 ), затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 № 155, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за № 1377/20115 (далі — Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти робіт з реконструкції очисних споруд у смт Наддніпрянське Дніпровського району м. Херсона (оголошення № 291692 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 19.09.2012 № 111/6(713/6)), проведеної Комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради (далі — Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у товариства з обмеженою відповідальністю "Інноваційно-інвестиційне виробниче об'єднання "Кондор" (далі — ТОВ "Кондор").
I. Дата початку здійснення моніторингу: 02.10.2012.
II. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 02.10.2012 № 3303-05/37140-12).
III. Питання, за якими здійснювався моніторинг: згідно з абзацами третім та четвертим пункту 1.5 Порядку( z1377-11 ).
IV. Результати здійснення моніторингу:
На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.
Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника оформлено протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 17.09.2012 № 22.
Відповідно до пункту 5 обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника (далі — обґрунтування) зазначені умови пункти 1 та 2 частини другої статті 39 Закону( 2289-17 ), а саме: закупівля творів мистецтва або закупівлі, пов'язаної із захистом інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу, науково-технічних та дослідно-конструкторських робіт, що пройшли конкурсний відбір у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, та відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи.
Згідно з пунктом 7 обґрунтування, документами, що підтверджують наявність умов застосування даної процедури закупівлі, є патенти, свідоцтва та висновки. При цьому ці документи зазначені у пункті 6 обґрунтування.
Однак вказані документи не підтверджують необхідності здійснити закупівлю творів мистецтва або закупівлі, пов'язаної із захистом інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу, науково-технічних та дослідно-конструкторських робіт, що пройшли конкурсний відбір у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, та відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи.
Водночас слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 20 Закону( 2289-17 ) основною процедурою закупівлі є відкриті торги.
Крім того, частиною другої статті 39 Закону( 2289-17 ) передбачено, що процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником як виняток.
Звертаємо увагу на те, що винятковість процедури закупівлі в одного учасника на відміну від інших процедур закупівлі потребує максимального обґрунтування та об'єктивного документального підтвердження необхідності застосування цієї процедури як єдино можливої в конкретному випадку за умов, визначених частиною другою статті 39 Закону( 2289-17 ).
V. Висновок за результатами здійснення моніторингу:
За результатами проведеного моніторингу Мінекономрозвитку вважає, що вказана процедура застосована Замовником без наявності умов застосування процедури закупівлі в одного учасника, передбачених пунктами 1 та 2 частини другої статті 39 Закону( 2289-17 ).
VI. Рекомендації за результатами здійснення моніторингу:
За результатами здійсненого моніторингу Мінекономрозвитку рекомендує усунути вказані порушення та не допускати їх у майбутньому.
У разі неможливості їх усунення Міністерство пропонує провести процедуру закупівлі з дотриманням законодавства у сфері державних закупівель.
Директор департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Б. М. Горбанський
{Текст взято з сайту Мінекономрозвитку України http://www.me.gov.ua}