• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Мобільні телефони позбавлять анонімності

  Мобільні телефони позбавлять анонімності

  Картки за паспортом

  Хочеш купити сім-карту — покажи паспорт. Як до такого нововведення ставляться мої колеги, я з’ясувала під час невеличкого бліц-опитування працівників нашої редакції. З півтора десятка журналістів лише один не проти ідентифікації сім-карт. Решта — категорично проти. Мотивація найрізноманітніша: від втручання у приватне життя, небезпеки розголосу персональних даних до марності самої затії, яка не зможе повністю персоніфікувати цей ринок, а тим паче — посприяти боротьбі зі злочинністю.

  Проект є, буде й закон

  Не знаю, чи поцікавився хтось думкою споживачів, перш ніж змінювати чинне законодавство, але Служба спецзв’язку та захисту інформації ще у квітні нинішнього року отримала доручення від уряду розробити відповідний законопроект, який мав покласти край наданню телекомунікаційних послуг без ідентифікації користувачів.

  Над підготовкою документа працювала міжвідомча робоча група, до складу якої входили уповноважені представники державних відомств, операторів мобільного зв’язку та громадських організацій. Саме вона підготувала проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо вдосконалення порядку отримання правоохоронними органами інформації про споживачів телекомунікаційних послуг та надані телекомунікаційні послуги і порядку придбання ідентифікаційних телекомунікаційних карток споживачами».

  Офіційно необхідність законодавчих змін у сфері телекомунікацій розробники документа пояснюють потребою правоохоронців володіти інформацією про клієнтів мобільного зв’язку. Мовляв, оператори зможуть поліпшити якість обслуговування, а компетентні органи, якщо знатимуть, на кого зареєстрований номер, оперативніше реагуватимуть на правопорушення.

  Проект розмістили на офіційному сайті Держспецзв’язку і надіслали на офіційне погодження до Міністерства внутрішніх справ, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Служби безпеки, Мінекономрозвитку. Після доопрацювання, врахування пропозицій і зауважень проект закону розгляне Міністерство юстиції і надасть правову експертизу, а потім в установленому порядку надішле до Кабінету Міністрів. Тож, мовляв, говорити про якесь рішення, що ускладнить діяльність операторів зв’язку або порушить конституційні права громадян, наразі немає підстав, ідеться в офіційному повідомленні прес-служби Держспец?зв’язку.

  Сусідський досвід — не аргумент?

  Але якщо проект схвалять і він набуде сили закону, купити сім-карту можна буде не будь-де, а лише у спеціалізованих магазинах і обов’язково за наявності документа, що посвідчує особу. Щоправда, не відомо, що робити багатомільйонній армії сільських жителів, у чиїх населених пунктах немає не лише спеціалізованих магазинів, а й поштове відділення не в кожному селі.

  Не позаздриш і жителям міст, якщо зобов’яжуть реєструватися й тих, у кого сім-карти вже у телефонах. Тоді кілометрових черг не минути, адже тільки від 3 до 10% українців користуються мобільним зв’язком за контрактом. Загалом в нашій країні, за одними даними, майже 50 млн абонентів, за іншими — понад 50. Річ у тім, що чимало людей одночасно користуються кількома сім-картами різних операторів, які купували анонімно і будь-де: від спеціалізованих магазинів до вуличних розповсюджувачів стартових пакетів.

  Можливо, продаж сім-карт за паспортами себе виправдав би, якби справді вдалося персоніфікувати цей ринок. Але ж наївно думати, що ті, за ким полюють правоохоронці, «засвітяться», здійснивши покупку на свій паспорт. Найімовірніше, продаж «сімок» перейде на чорний ринок, де торгуватимуть картками, зареєстрованими на чужі паспорти. Тож більш вірогідним є інше припущення: нововведення сприятиме тотальному прослуховуванню, коли правоохоронці на законних підставах зможуть утручатися у приватне життя громадян.

  Щоправда, панікерів заспокоюють вагомими аргументами. Мовляв, і нині є можливість прослуховувати хоч кого, але цього не роблять. До того ж ідентифікація картки — це лише інформація про її власника, а не автоматичний доступ до його приватних розмов. Ось у Росії та Білорусі така система діє і нікому не заважає. Однак там вона існувала від самого початку розвитку мобільного зв’язку. Якби так було і в Україні, жодних проблем не виникало б. Моментально ж, вважають фахівці мобільного зв’язку, змінювати чинну систему не варто, адже треба мати на увазі, про які обсяги та складнощі йдеться.

  Оксана РУДЮК, керівник PR-департаменту life:):

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Про затвердження рішення Центральної атестаційної комісії при Міністерстві охорони здоров'я України від 19 вересня 2013 року, Міністерство охорони здоров'я України

  Про затвердження рішення Центральної атестаційної комісії при Міністерстві охорони здоров'я України від 19 вересня 2013 року Відповідно до пункту 1.5, підпунктів 1.7.1, 1.7.2 пункту 1.7 Положення про порядок проведення атестації лікарів( z0014-98 ), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 грудня 1997 року № 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 січня 1998 року за № 14/2454, НАКАЗУЮ:

  Про видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Про видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих заявником до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — діяльності з торгівлі цінними паперами, відповідно до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії( z0890-06 ), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 за № 345 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за № 890/12764 (із змінами), та на виконання рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.09.2012 № 1257 НАКАЗУЮ:

  Новым УПК предусмотрен порядок изъятия транспортных средств после ДТП

  Новым Уголовным процессуальным кодексом Украины предусмотрен порядок изъятия транспортных средств после ДТП. Как сообщает пресс-служба Министерства внутренних дел, изменения коснулись алгоритма ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa