Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.
Норми основного закону - Конституції України спрямовані саме на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов життя кожного громадянина нашої держави. Законом закріплено поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, а також на відшкодування морального і матеріального збитку, як результат порушених прав і свобод, інтересів громадян України. Закон не передбачає чітких правил визначення грошової суми, яка підлягає виплаті.
У чому полягає моральна шкода?
Закон характеризує поняття морального збитку як втрату немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб і може полягати:
в приниженні честі,
гідності,
престижу або ділової репутації,
моральних переживаннях у зв'язку з заподіянням шкоди для здоров'я,
в порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної),
прав, що надаються споживачам,
інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом,
в порушенні нормальних життєвих стосунків через неможливість продовження активного громадського життя,
порушенні стосунків з оточуючими людьми,
при настанні інших негативних наслідків.
Допомога юристів при стягненні моральної шкоди
Юридично грамотно складений цивільний позов про відшкодування моральної шкоди, який допоможе Вам підготувати юрист, який має великий досвід в роботі зі справами про відшкодування морального збитку. На юридичній консультації в Києві Ви отримаєте компетентні поради фахівця в галузі цивільного права про те, як домогтися реального отримання від винної особи належних Вам коштів.
Позов про відшкодування моральної шкоди
Позов про відшкодування моральної шкоди може бути поданий окремо в рамках цивільного судочинства. Крім того українське законодавство передбачає два досить-таки актуальних в юридичній практиці на сьогоднішній день види шкоди, що підлягає відшкодуванню - матеріальну шкоду та моральну шкоду.
Право громадян на відшкодування моральної шкоди
Ще в Конституції України від 28 червня 1996 року в ст. 32, 56, 62, 152 було передбачено право громадян на відшкодування моральної шкоди. Але на сьогоднішній день існує більш широка законодавча база, що закріплює право українців на відшкодування моральної шкоди, наприклад:
Конституція України;
Цивільний кодекс України, який не лише зберіг зазначений спосіб захисту цивільних особистих прав, а й збагатив інститут компенсації моральної шкоди новими нормами;
Кодекс законів про працю;
Закони України "Про захист прав споживачів" від 12 травня 1991р., "Про інформацію" від 2 жовтня 1992р., "Про телебачення і радіомовлення" від 21 грудня 1993р., "Про авторське право і суміжні права" ; від 23 грудня 1993р.
Крім того існує і судова практика з проблеми відшкодування моральної шкоди:
Постанова Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 "Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди";
Методичні рекомендації "Відшкодування моральної шкоди (лист Міністерства юстиції України від 13 травня 2004 р. № 35-13/797) та багато інших.
Незважаючи на існування такої великої законодавчої бази з питання відшкодування моральної шкоди, на сьогоднішній день все ще існує безліч проблем і питань з цього приводу, наприклад, за розміром відшкодування моральної збитку і порядку цього відшкодування, відповідальності за неправильне застосування законів України при вирішенні питання про відшкодування моральної шкоди, як способу захисту українцем свого цивільного права.
Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.
З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...
Для об'єднань власників житлових та нежитлових приміщень в будинках світова практика виробила спеціальний термін - "кондомініум" (від лат. слова "con"- "спів", "dominium" - "володіння")
Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!
Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо: