• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату недоплаченої державної соціальної допомоги до пенсії - Богуславський районний суд Київської області - Якутюк В. С.

  1. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-15268/11 Провадження № 2-а/1004/7753/2012 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2012 року

Богуславський районний суд Київської області в складі головуючого судді Якутюка В. С., розглянувши у порядку скороченого провадження в залі суду в м. Богуславі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату недоплаченої державної соціальної допомоги до пенсії, як дитині війни у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувшись до суду з даним позовом, просить визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у здійсненні перерахунку та виплаті йому належних сум державної соціальної грошової допомоги як "дитині війни" та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити надбавку до пенсії як "дитині війни" у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідач у термін передбачений ст. 183-2 КАС України не подав заперечення на позов.

Позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Позивач являється пенсіонером за віком і перебуває на даний час на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області як дитина війни, що підтверджується копією пенсійного посвідчення з відповідною відміткою "дитина війни".

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 01 січня 2006 року дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, яку призначають та виплачують управління Пенсійного Фонду України за місцем проживання осіб, які мають статус дитини війни.

Відповідач в даному випадку до 23 липня 2011 року діяв неправомірно та не приймав до уваги рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, яким було визнано неконституційним п. 41 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким було внесено зміни в ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", а тому з 22 травня 2008 року позивачка мала право на отримання соціальної допомоги як дитині війни в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, так як відповідно до ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Позов згідно положень ч. 2 ст. 99 КАС України підлягає задоволенню починаючи з 29 січня 2011 року по 23 липня 2011 року відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", оскільки з 23.07.2011 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 745 від 6 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, яка була прийнята на виконання Закону № 3491-УІ від 14.06.2011 року , яким визначено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(Відомості Верхов ної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 з наступними змінами) застосову ються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду Ук раїни на 2011 рік».

Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII „Прикінцеві положення" Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік"

від 23 грудня 2010 року № 2857І з наступними змінами.

З 01 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про державний бюджет України на 2012 рік», прикінцевими положеннями якого установлено (п.3), що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статей 5, 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), … застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи із наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Конституційний Суд України 25 січня 2012 року в справі № 3-рп/2012 за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України, роз'яснив, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Враховуючи зазначені роз'яснення Конституційного Суду України, а також положення пункту четвертого прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, пункту третього прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивача про перерахунок пенсії за період починаючи з 23 липня 2011 року.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату доплати до основної пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 01 січня 2010 року по 29 січня 2011 року необхідно залишити без розгляду відповідно до положень ст. 100 КАС України.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст.11, 17, 18, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", п. 4 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, п. 3 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10- рп/2008, рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20- рп/2011, рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № 3- рп/2012, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірною відмову управління Пенсійного Фонду України у Богуславському районі Київської області у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 належних сум державної соціальної грошової допомоги як "дитині війни" у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області провести ОСОБА_1 у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" перерахунок та виплату надбавки до пенсії як "дитині війни" в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 29 січня 2011 року по 23 липня 2011 року, враховуючи зміни діючого законодавства щодо встановлення нових розмірів прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян за цей період.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату доплати до основної пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 01 січня 2010 року по 29 січня 2011 року залишити без розгляду відповідно до положень ст. 100 КАС України.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Сторони звільнити від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: В. С. Якутюк

Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
    В МВФ призвали Украину повысить ...

    В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

    На Дніпропетровщині пройшла акція ...

    На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Інноваційний рухомий склад нового покоління для залізничного транспорту України

Залізничний транспорт одна з основних галузей, що формують бюджет економіки України. Основним джерелом доходів залізниць є прибуток від перевезення вантажів у внутрішньому та міждержавному сполученнях. ...

В Киеве психически больной мужчина совершил убийство

В одной из многоэтажек Подольского района столицы 25-летний киевлянин напал на пенсионера. Об этом сообщает ОСО ГУМВД Украины в городе Киеве.

А.Яценюк избран главой партии «Народный фронт»

Премьер-министр Украины Арсений Яценюк (на фото) сегодня на первом этапе внеочередного съезда партии «Народный фронт» избран главой политсовета партии «Народный фронт». Соответствующее решение ...

Про затвердження порядку надання інформації про результати звірки, Міністерство доходів і зборів України

Порядок визначає механізм проведення звірки кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб - платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ...

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa