Справа № 761/33180/13-ц
Провадження №2/761/1556/2014
РІШЕННЯ
іменем України
(заочне)
27 травня 2014 рокуШевченківський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Пономаренко Н.В.
при секретарі Клим Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
встановив:
позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачкою, посилаючись на те, що вони не мають спільного бюджету, не підтримують шлюбні відносини, не ведуть спільного господарства. Між ними припинені подружні стосунки, сім'я фактично розпалась, примирення неможливе.
В судове засідання сторони не з»явились, про день, час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Позивач перебуває закордоном, про що повідомив у своїй письмовій заяві, в якій підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити з викладених в ньому підстав, справу розглядати без участі позивача.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилась, про день, час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, причину неявки суду не повідомила, заяви про розгляд справи у свою відсутність не направила.
Суд, з урахуванням думки позивача, який не заперечує проти розгляду справи у відсутності відповідача та ухвалення заочного рішення, вважає можливим розглядати справу у відсутність відповідача на підставі ст.224 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 22 жовтня 2009 року (а.с.3).
Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).
Через наявність різних поглядів на спільне життя, суперечок, відсутність почуття кохання, порозуміння - все це призвело до того, що сторони з кінця 2013 року проживають окремо, не підтримують шлюбні стосунки, а наразі не мають спільного бюджету, не ведуть разом господарство.
Судом 10.02.2014 року було надано сторонам строк на примирення на два місяці (а.с.19), однак позитивних результатів отримано не було, сторони не виявили взаємного бажання зберегти сцм»ю.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, що мають істотне значення.
Намірів змінити прізвища після розірвання шлюбу сторони не висловили.
Одночасно суд роз'яснює, що відповідно до ст. 141 СК України, розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110,112 Сімейного Кодексу України, ст. ст.10, 57, 60, 174, 209, 213-215, 218, 222-224, 292-294 ЦПК України суд ,-
вирішив:
позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 22 жовтня 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у Лівобережному відділі реєстрації шлюбів м.Києва з Державним центром розвитку сім»ї, актовий запис №2388 - розірвати.
Прізвища після розірвання шлюбу сторонам залишити без змін.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :