Справа № 727/4647/14-к
Провадження № 1-кп/727/201/14
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2014 року Шевченківський районний суд м. Чернівців в складі:
головуючого судді - Гончарової І.М.
при секретарі - Мельник І.В.
з участю прокурора - Сащука В.О.
з участю обвинуваченого - ОСОБА_1
з участю потерпілого - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці угоду про примирення від 30 травня 2014 року укладену в кримінальному провадженні по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, українця, з середньою освітою, не одруженого, студента 3 курсу Чернівецького транспортного коледжу, раніше не судимого, -
в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
21 травня 2014 року ОСОБА_1 приблизно о 4 годині, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, проходячи біля будинку № 27 по вул. Комарова в м. Чернівці, де розташовані магазині «Норма» та « 3 тайм», переслідуючи мету на заволодіння майном ОСОБА_2, з яким він випадково познайомився незадовго до цього, відкрито заволодів майном останнього, шляхом ривка зірвавши з його шиї золотий ланцюжок вагою 5 грамів з хрестиком вагою 2 грами, загальною вартістю 4000 грн., після чого ОСОБА_1 з місця вчинення злочину втік.
ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 186 ч.1 КК України його дії за цією статтею кваліфіковані правильно як відкрите заволодіння чужим майном (грабіж).
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного кримінального правопорушення визнав повністю. Крім повного визнання своєї вини, його вина підтверджується доказами, зазначеними в обвинувальному акті, з якими він погодився в судовому засіданні.
В ході судового розгляду обвинувачений ОСОБА_1 та потерпілий ОСОБА_2 на підставі ст.ст. 468, 469, 471 КПК України 30 травня 2014 року уклали угоду про примирення. Сторони погодились на призначення покарання ОСОБА_1 за ст. 186 ч.1 КК України у вигляді 200 годин громадських робіт.
На момент підписання угоди про примирення потерпілий та обвинувачений розуміли наслідки укладення такої угоди, викладені в ст.473 КПК України, і підстави оскарження обвинувального вироку в апеляційному порядку (ст.394 ч.3 п.2 КПК України) та касаційному порядку (ст.424 ч.3 п.2 КПК України), про що їм було роз'яснено.
Обвинувачений відмовився від здійснення прав, передбачених ст.474 ч.5 п.1 КПК України, а потерпілий погодився з тим, що буде позбавлений права вимагати в подальшому притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності за дане кримінальне правопорушення (окрім випадку невиконання ним у подальшому умов угоди) і змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди.
Обвинувачений розуміє, що в разі невиконання ним угоди про примирення потерпілий має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та вимагати судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.
Обвинувачений розуміє, що умисне невиконання цієї угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст.186 ч.1 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений та потерпілий підтвердили факт примирення, просять затвердити укладену між ними угоду про примирення.
Судом з'ясовано, що обвинувачений цілком розуміє своє право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов'язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, та роз'яснено його права, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України. Також з'ясовано у потерпілого, що він розуміє наслідки затвердження угоди про примирення, передбачені ст.473 КПК України.
Судом встановлено, що укладення угоди про примирення сторонами є добровільним і не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, а сама угода відповідає вимогам закону та нормам КПК України.
Кваліфікація вчиненого ОСОБА_1 кримінального правопорушення за ст. 186 ч.1 КК України є вірною і не підлягає іншій кваліфікації, в тому числі за більш тяжке правопорушення, ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення цієї угоди про примирення.
Умови угоди про примирення відповідають інтересам суспільства і не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Укладення угоди було добровільним і обвинувачений має можливість виконати взяті на себе за цією угодою зобов'язання.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд враховує умови угоди про примирення, укладеної 30 травня 2014 року між обвинуваченим та потерпілим і узгоджену сторонами міру покарання, вважає, що таке покарання належить йому призначити з урахуванням тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та особи обвинуваченого.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 367-371, 373-374, 474, 475 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про примирення, укладену 30 травня 2014 року між обвинуваченим ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 186 ч.1 КК України та призначити йому за цією статтею узгоджену сторонами міру покарання у вигляді 200 годин громадських робіт.
На вирок може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівців протягом тридцяти днів з дня його проголошення.