Вчені з шотландського університету Абердіна заявляють, що алкоголь в помірних кількостях робить кістки жінок більш щільними і захищає їх від переломів.
Фахівці нагадали, що гормональні зміни під час менопаузи підвищують ризик розвитку остеопорозу (захворювання кісток, яке пов'язане зі зниженням щільності кісткової речовини), передає ТСН з посиланням на health-ua.org.
Під час дослідження вони зазначали рівень вживання алкоголю і кальцію в 900 жінок з менопаузою, а також спостерігали за здоров'ям їхніх кісток п'ять і сім років потому, передає health-ua.
«Хоча зниження щільності кісток і не було попереджене повністю, виявилося, що вживання алкоголю в помірних кількостях — приблизно келих вина в день — а також раціон харчування, багатий продуктами, що містять кальцій, захищає від переломів і зменшення щільності кісткової речовини у кістках стегна», — повідомили автори роботи.
Згідно з однією з теорій вчених, алкоголь підвищує виробництво гормону естрогену, рівень якого знижується при менопаузі. Таким чином, вживання алкоголю в період менопаузи може не надавати позитивний вплив на здоров'я кісток.