Волинські музейники створили непересічне видання, в якому читачі побачать понад сотню ікон
Книга-альбом «Музей волинської ікони» побачила світ на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України в рамках реалізації програми «Українська книга». Вона фактично підсумувала блискучий результат роботи колективу волинських музейників, які врятували для майбутніх поколінь сотні унікальних раритетів.
— В альбомі, випущеному накладом тисяча примірників, уперше представлена наша колекція сакрального мистецтва із докладним описом і повноколірними репродукціями понад ста кращих експонатів та їх фрагментів. Значна кількість представлених пам’яток формує цілісне уявлення про художні та стильові особливості феномену волинської ікони. Твори систематизовані, класифіковані і представлені у розділах: «Волинський іконопис XVI—XVIII століть», «Релігійний живопис західноєвропейської традиції XVIII—XIX століть» та «Різьблення і скульптура XVII — початку XIX століть», — розповіла завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлисеєва. — Окремий розділ альбому присвячений унікальній пам’ятці візантійського мистецтва константинопольського письма XI століття —Холмській Чудотворній іконі Богородиці. Він знайомить читачів з історією і традицією пошановування Чудотворного образу. А також містить статтю «Ікона Холмської Богоматері очима Якова Суші» Людмили Міляєвої, дійсного члена Академії мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслуженого діяча мистецтв України.
Інформаційна насиченість видання збільшується завдяки тому, що в ньому вміщена низка ∂рунтовних публікацій музейників та науковців. Вони розповідають про маловідомі сторінки історії чи нюанси збереження врятованих раритетів, що мали всі шанси бути знищеними в роки тоталітарного комуністичного режиму. Цікавим в альбомі є те, що чи не вперше у вітчизняній практиці при публікації репродукцій вказані прізвища реставраторів, праця яких врятувала для майбутніх поколінь шедеври волинського іконопису.
Виданий на європейському рівні українською і англійською мовами альбом, поза сумнівом, зробить чимало для популяризації духовної спадщини Волині — хранителя традицій українства. Книга має понад дві сотні ілюстрацій. Дизайн усіх чотирьохсот сторінок видання продуманий так, що в елементах декоративного оздоблення — рамках, заставках, форзаці, обкладинці — використані орнаментальні мотиви тла волинських ікон.