На засіданні уряду в понеділок схвалено низку важливих документів
Розроблено зокрема нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради в одномандатних округах, де на попередніх виборах було неможливо встановити результати. Мається на увазі законопроект «Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».
Проектом цього закону одноразової дії пропонується встановити, що проведення повторних виборів у цих одномандатних виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) та 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) Закону «Про вибори народних депутатів України» на підставі рішення ЦВК, яке приймається не пізніше, як через 15 днів після набрання чинності цим законом.
Так враховано зауваження остаточного звіту
Місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ за виборами зокрема щодо створення законодавчих підстав для повторення голосування у 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах. Реалізація здійснюватиметься за кошти резервного фонду державного бюджету.
Ще одним рішенням уряд підвищує стипендії для відмінників навчання. Про це йдеться в постанові «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендій», повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Його метою є збільшення розмірів академічних стипендій для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються на «відмінно», а також для студентів, яким призначено іменні та персональні академічні стипендії навчальних закладів. Розміри підвищення до стипендій для студентів вишів І—ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра, буде збільшено з 50 до 70 гривень. Зростуть і стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів і магістрів вишів ІІІ—ІV рівня акредитації: з 85 до 120 гривень. Постанова набуває чинності з 1 січня 2014 року.
Спрощено також умови надання допомоги тяжко?хворим, які перебувають удома. Це передбачено постановою «Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в закладах охорони здоров’я», яка забезпечить якісніше отримання необхідної допомоги пацієнтами.
На сьогодні процедура використання певних лікарських засобів та виписування рецептів на них надто складна і тривала. Віддаленість лікувальної установи від пацієнта, особливо в сільській місцевості, ускладнює отримання своєчасно та в достатній кількості знеболювання пацієнтом.
Постанова забезпечить баланс між запобіганням нецільовому використанню окреслених засобів, їх складових та наявності цих препаратів з медичною метою. А також встановить процедуру обігу лікарських засобів, яка не обмежує наявності та доступності найнеобхідніших препаратів, зокрема морфіну. Значно спрощено процедури призначення наркотичних засобів, вилучено норму про необхідність створювати велику кількість комісій, які фактично діяли формально. Довіра до кваліфікації лікаря, його високих моральних якостей даватиме змогу ефективно та своєчасно надавати лікувальні послуги.
Встановлення нових правил — простих для виконання і водночас достатніх для запобігання витоку препаратів у незаконний обіг — наблизить практику обігу таких засобів до загальноєвропейської.