• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Дорожню грамоту вдосконалювати легше, ніж дороги

    Дорожню грамоту вдосконалювати легше,  ніж дороги

    Кабінет Міністрів затвердив зміни до Правил дорожнього руху

    З середини календарної весни автолюбителям, не кажучи вже про професійних водіїв, доведеться звикати до деяких новацій у дорожній грамоті: з 15 квітня набирають чинності зміни до Правил дорожнього руху, затверджені тиждень тому Кабінетом Міністрів України.

    Найважливішими, на наш погляд, нововведеннями стали кілька позицій. Відтепер чітко визначено, що вказівки дорожніх знаків мають пріоритети над «приписами» дорожньої розмітки. Інакше кажучи, коли знак дозволяє повертати чи розвертатися на проїжджій частині, такий маневр можна здійснювати навіть через нанесені на дорожнє покриття суцільні одну або й дві лінії. І навпаки — якщо розмітка ніби й дозволяє повертати, а знак вимагає рухатися лише прямо, керуватися треба останнім. До речі, до білої і жовтої дорожньої розмітки додається ще й розмітка синього (місця паркування на проїжджій частині) та жовтогарячого (тимчасова розмітка) кольорів. Це уточнення за нинішнього інфраструктурного безладдя на деяких ділянках автотрас видається далеко не зайвим.

    Так само, як і запровадження деяких нових дорожніх знаків (див. звер ху). Скажімо, в містах, де є такий вид громадського транспорту, як трамвай, з’являться позначки «Пункт зупинки трамваю» і «Кінець пункту зупинки трамваю». Поблизу пам’ятників, храмів чи церков — знаки «Культова споруда». Промислові райони великих міст будуть відповідно позначені знаком «Промислова зона». До ділянок доріг, де порушення правил руху відслідковуватимуть за допомогою електронної апаратури, увагу водіїв привернуть знаками «Фото-, відеофіксація порушень».

    Унормовано різночитання у водійському і даішному середовищах поняття «маневрування». Віднині це — «початок руху», «перелаштування транспортного засобу з однієї смуги руху на іншу», «поворот праворуч або ліворуч», «розворот», «рух заднім ходом» і «з’їзд на узбіччя». Але в жодному разі не на зелений майданчик чи клумбу, оскільки в ПДР документально запроваджується і таке визначення, як «газон» — «ділянка однорідної території з дерновим покриттям, що штучно створюється шляхом посіву й вирощування дерноутворюючих трав», де категорично заборонятиметься не лише стоянка, а й зупинка. Також покладено край дискусіям щодо того, коли настає темна пора доби. Якщо раніше Правила дорожнього руху трактували це поняття як «період від закінчення вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу сонця), тепер це просто «частина доби від заходу до сходу сонця».

    Аби поліпшити реакцію учасників дорожнього руху і знизити ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод, Правила доповнено вимогою, згідно з якою в період з 1 жовтня до 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населених пунктів у світлу пору доби з увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар. Цікаво, що в первісному проекті змін до ПДР була зазначена вимога їздити з ближнім світлом скрізь і завжди, однак автори не без підказки уряду обмежилися лише вказаним проміжком року і заміськими дорогами.

    Цілком логічно з Правил руху виключено й пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволено тільки з лівої сторони, позаяк він суперечить самому поняттю «обгін» — маневру, що передбачає виїзд на зустрічну смугу руху, розташовану ліворуч від автомобіля. Втім, ця поправка зовсім не означає дозволу обганяти праворуч узбіччям дороги, наголошують у Державтоінспекції.

    Дещо не очікувано в остаточну редакцію змін у Правила дорожнього руху не увійшла сувора вимога користуватися так званими сезонними шинами, на необхідності чого наполягали, зокрема, в ДАІ. Після дискусій автори, посилаючись на закордонний досвід, де зміна шин не залежить від пори року, зійшлися на тому, що водії мусять самі вирішувати, коли «перевзувати» своє авто. Відтак обмежилися рекомендацією користуватися шинами відповідно до стану проїжджої частини. Зате посилюються вимоги до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти», при цьому водії, які рухаються суміжною смугою, повинні обов’язково знижувати швидкість, а в разі необхідності й зупинитися, аби уникнути можливого наїзду на малих пасажирів.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, базується на 12 голосах.
    Юридичні новини
      В МВФ призвали Украину повысить ...

      В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

      На Дніпропетровщині пройшла акція ...

      На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

      Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

      Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

    Це буде Вам цікаво:

    ВСЮ продолжает получать жалобы на судью, которого парламент не смог уволить уже дважды

    Высший совет юстиции получил очередную рекомендацию об увольнении за нарушение присяги судьи Дарницкого районного суда города Киева Евгения Куренкова. Вместе с тем, по другому делу в отношении ...

    Как введение единого электронного билета отразится на льготниках?

    Пассажиры льготных категорий , которым государство гарантирует право на бесплатный проезд , после введения единого электронного билета и в дальнейшем будут пользоваться этим правом без каких-либо ...

    Наиболее проблемно доказать в суде реальность предоставления услуг, – эксперт

    В рамках второй сессии II Налогового форума Ассоциации юристов Украины участники смогли ознакомится с международным налоговым опытом Нидерландов, Кипра, России и Польши. Так, управляющий партнер ...

    Утвержден порядок проставления апостиля на документах, оформляемых нотариусами

    Министерством юстиции была утверждена новая редакция Порядка проставления апостиля в Минюсте на официальных документах, предназначенных для использования на территории других государств, и для ...

    Контакти

    (044)

       Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

       Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

    Наші Послуги

    Юридичні консультації
    Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
    Послуги в суді
    Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
    Адвокат із карних справ
    Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
    Послуги сімейного адвоката
    Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
    Юридична допомога
    Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
    Спадкові справи
    Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
    Реєстрація підприємств
    Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
    Юридична адреса
    Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
    Адвокат у кримінальній справі
    Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
    Сімейний адвокат
    Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
    Автоадвокат
    Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

    Наші Вакансії

    Вакансія юриста
    Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

    Суди Києва

    Голосіївський районний суд
    Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Дарницкий районний суд
    Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Деснянский районний суд
    Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Дніпровский районний суд
    Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Оболонський районний суд
    Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Печерський районний суд
    Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Подільський районний суд
    Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Святошинський районний суд
    Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Солом'янський районний суд
    Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Шевченківський районний суд
    Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa