• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Фтизіатр Валерій Дубров: «У Манілі мені казали: «Ми платитимемо вам 40 тисяч доларів на місяць»

  Фтизіатр Валерій Дубров: «У Манілі мені казали: «Ми платитимемо вам 40 тисяч доларів на місяць»Фтизіатр Валерій Дубров

  Головний лікар обласного Чернігівського протитуберкульозного диспансеру Валерій Дубров належить до тієї категорії фахівців, котрі ніколи не пасують перед труднощами. Довгі чотири роки він разом з групою колег боровся з епідемією туберкульозу в Алжирі. Там і досі згадують відданих своїй справі фтизіатрів як національних героїв. А нещодавно історія повторилася в дещо іншому ракурсі: Валерію Павловичу випала нагода впровадити у лікування хворих земляків новий препарат, котрий можна назвати справжньою панацеєю у боротьбі з туберкульозом легень та онкозахворюваннями. Ще б пак! Термін одужання хворих прискорився у 6—8 разів, відтепер рахунок йде не на місяці, а на десятки днів.

  Аналог Нобелівської премії

  Не дивно, що серед претендентів на одержання Міжнародної премії Миру Гузі — азійського аналога Нобелівської премії (вручається у столиці Філіппін Манілі) — було названо й ім’я Валерія Дуброва. Адже особистість і діяльність українського лікаря цілком відповідає чотирьом ідеалам, котрі мають бути притаманні номінантам: Благочестя, Консолідація, Служіння, Інтернаціоналізм.

  При зустрічі Валерій Дубров показав лист, яким йому було повідомлено про присудження премії. Зізнався, що приємно, звісно, отак несподівано одержати визнання професійних заслуг, однак їхати так далеко ніяк не хотілося — це забирало багато часу, ламало важливі плани…

  — То що вас, Валерію Павловичу, переконало все-таки прийняти запрошення?

  — Те, що премія заочно не присуджується, якби я не поїхав — її б просто анулювали. А це все-таки престиж країни. Тим більше, що українці цієї нагороди ще не отримували.

  — Напевне, тому в нас ця премія не надто відома. Розкажіть трохи більше: хто її засновник, які принципи нагородження?

  — GUSI — це філіппінський термін, котрий означає «стародавній джбан зі скарбами». Серед ініціаторів створення премії — національний герой, партизан часів Другої світової війни, котрий боровся з японським гнобленням і став відомим як борець за права людини, — капітан Джеменіано Жав’єр Гузі та його дружина. Нині справу доброчинних батьків продовжує їх син — високоповажний посол Баррі Гузі зі своєю сім’єю. Премія Миру Гузі — найвідоміша в Азії і одна з найвідоміших у світі. Щороку з тисячі претендентів на її отримання обирається в середньому півтора десятка чоловік. Я теж потрапив до їх числа.

  Фото на згадку (зліва направо): лауреати Міжнародної премії Миру Гузі Борис Астаф’єв (Росія), Девід Крістнер (США), Валерій Дубров (Україна) і член Оргкомітету премії Миру Гузі Неллі Ю. Кінг. Фото надані Валерієм ДУБРОВИМ

  — І що це за дивовижний препарат, котрий викликав такий прорив у лікуванні туберкульозу, що слава про його використання пішла світом?

  — Це новий препарат американської компанії — Енерсель. В основі цього засобу — зчитана з давньоєгипетських манускриптів та вдосконалена формула розведених рослинних екстрактів. Одне слово, це імуномодулятор, котрий просто дивовижно мобілізує захисні сили організму. Коли я почув про те, який він дає ефект, — не повірив, що таке може бути. Але коли за 30 днів ми практично вилікували групу пацієнтів, які при застосуванні класичних методів у нашому закладі одужували б 6—8 місяців, був просто вражений. Нині працюємо з групою хворих на ВІЛ.

  — Як ці ліки потрапили до Чернігівського облтубдиспансеру?

  — Волею випадку. Просто в одній з клінік компанії, що виготовила препарат, працює наш земляк, Олександр Клименко. Він, приїхавши кілька років тому до Чернігова, познайомив мене з «батьками» проекту, котрі шукали вихід на європейські країни. Першим етапом була демонстрація ефективності фармакологічної новинки. Щодо другого, то нині відбуваються перемовини з місцевою владою: будівництво фабрики, де розливатимуть препарат для потреб України та реалізації за її межі.

  Це незабутня мить!

  — Отже, ви таки поїхали на Філіппіни… Чим вразила Маніла?

  — Там на кожному розі — білборди з портретами лауреатів цьогорічної премії, їхня діяльність широко представлена у ЗМІ. Місто буквально жило підготовкою до яскраво обставленого заходу. Я брав із собою ролик, який розповідав про Чернігів англійською мовою, — його дивилися настільки заворожено. І це не дивно — там люди не знають, що таке Україна. Говорять: «Раша, Раша…», а я у відповідь: «Яка Раша? Україна — центр Європи!» Величезна багатотисячна зала засідань філіппінського Інтернаціонального центру конвенцій, яку кожен номінант проходить, спускаючись згори вниз, — до сцени. Поруч іде офіцер, котрий несе прапор країни лауреата премії. Це незабутня мить!

  Білборди і видання із зображеннями лауреатів премії Миру Гузі траплялися на кожному кроці

  — З якими словами ви звернулися до господарів і гостей свята?

  — На виступ дається всього одна хвилина, якщо хтось перебере час — починає голосно грати музика. Так що я був лаконічним. Сказав: «Це премія — не моя, а моєї молодої країни України і колег-фтизіатрів. Пригадуючи слова американського астронавта, котрий вийшов на Місяці, подивився на Землю і мовив: «Господи, яка вона маленька і яка красива!», хочу сказати: давайте всі разом берегти нашу планету від голоду, злиднів та інфекційних захворювань!»

  — До речі, а як в азійських країнах ситуація з туберкульозом?

  — Там ця проблема у стократ більша, ніж у нас. Я мав зустрічі в медичних колективах Бангкока і Маніли, розповідав, що наш уряд кинув усі сили на боротьбу з цим захворюванням. У них же у клініках немає, приміром, раннього виявлення зараження туберкульозом. Тому й статистика страшна: якщо в Україні 60—65 хворих на 100 тис. населення, то в них — 300—400, а в Індії взагалі 500 чоловік. Коли я зробив кілька аналізів, яких не практикують у їхніх клініках, мене запитали: «У вас усі лікарі такі кваліфіковані? Хай приїжджають до нас на роботу, ми їм платитимемо 40 тис. доларів у місяць».

  Наші медики вражають іноземців

  — Ого!

  — Ого… Там відчуваєш особливу гордість за те, які прекрасні медичні фахівці працюють у нашій країні і що вони можуть дати фору своїм іноземним колегам…

  — Як вас зустріли після повернення в Чернігові?

  — Телефон не вмовкає! Всі вітають і запитують про фінансовий розмір премії. А я кажу: «Це премія гуманітарна, вона не передбачає грошової винагороди, оскільки її лауреати — переважно дуже заможні люди, я єдиний був простий лікар». І це справді так. Тому багато хто з нагороджених запитував: «Що потрібно для вашої лікарні? Я маю змогу допомогти». Принцеса Кувейту, зокрема. Тепер ми маємо японський бронхоскоп з відеоустановкою за 12 тис. доларів, 15 індивідуальних японських інгаляторів. Не грошима все вимірюється, а спілкуванням.

  — А вдома яка із зустрічей на Філіппінах особливо пригадується?

  — Безперечно, вечірка у Посольстві Іраку. Кожен з лауреатів премії розповідав про свою країну. Коли я закінчив, підходить посол Іраку і говорить: «Спасибо, брат!» Я був вражений його російською мовою. А він: «Я же в Минске учился и дорогу Минск—Гомель—Чернишов—Киев» знаю наизусть!» І додав, що дуже любить нашу співачку Софію Ротару, і запропонував заспівати удвох її пісню. Ми дуетом як врізали «Лаванду» — нам так аплодували! Це один з найприємніших спогадів…

  Євдокія ТЮТЮННИК, «Урядовий кур’єр»

  ДОСЬЄ «УК»

  Валерій ДУБРОВ. Народився в 1948 році в місті Радомишль Житомирської області. Закінчив Вінницький медичний інститут і працював лікарем-фтизіатром, головним лікарем Ріпкинської тублікарні на Чернігівщині. З 1980 по 1984 роки був консультантом з фтизіатрії в Алжирі. Опісля працював в облтубдиспансері. Нинішню посаду обіймає з 1993 року. Заслужений лікар України.

  ДОВІДКА «УК»

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Про усунення порушень Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії та постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ «Олександрійський цукровий завод», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про усунення порушень Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії та постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ «Олександрійський цукровий завод»

  Хто відповість за скандал з угодою?

  Кабінет Міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту LNG-термінал, навколо якого нещодавно розгорівся скандал. Про це на ...

  Для получения займов украинцы чаще всего закладывают свои автомобили, – Минюст

  Для получения ссуды украинцы чаще всего закладывают свои автомобили. В частности, за прошлый год количество залогов транспортных средств составило более 92% от общего количества залогов, которые ...

  Ціни підскочили, сервіс із місця не зрушив

  Із дня опублікування у виданні Офіційний вісник України, а саме з 16 липня 2013 року, в усіх категоріях вагонів, окрім СВ, вагонів поїздів Інтерсіті+ та приміських поїздів, у внутрішньому та ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa