• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Володимир КОРЖИК: «У Китаї плануємо виробляти наші апарати для зварювання живих тканин»

  Володимир КОРЖИК: «У Китаї плануємо виробляти наші апарати для зварювання живих тканин»Є.О. Патона Володимир КОРЖИК

  «Достатньо успішними і такими, що відповідають не лише інтересам провінції Гуандун і Національної академії наук України, а й Китаю та України в цілому» назвав президент НАНУ академік Борис Патон перші досягнення створеного в 2011 році Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О. Патона на вересневій зустрічі в Києві з губернатором Чжоу Сяоданем, керівником делегації з найбагатолюднішої в Китаї провінції Гуандун, яка на першому місці в країні і за обсягом промислового виробництва.

  Про завдання і перспективи цього китайсько-українського закладу «УК» розповідає його співдиректор, доктор технічних наук Володимир КОРЖИК.

  «Наша перша установка в Харбіні діє вже півстоліття»

  Володимире Миколайовичу, з якими країнами поєднує Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона міжнародна науково-технічна співпраця?

  — Її географія досить широка, і маємо в цьому значний багаторічний досвід. З-поміж партнерів — різні наукові установи і науково-виробничі компанії США, європейських країн, і зокрема ФРН, а також Південної Кореї, Китаю. У спільному з провідною американською компанією PRATT & WHITNEY Українсько-американському дослідницькому центрі «СП RATT & WHITNEY — ПАТОН», який діє в авіаційно-космічній промисловості вже 19 років, розробляються проекти: створення нових типів теплозахисних покриттів на лопатки авіаційних газотурбінних двигунів та обладнання для реалізації електронно-променевої технології нанесення таких покриттів, а також ремонт відповідальних деталей авіаційних двигунів із застосуванням передових електронно-променевих та інших передових технологій зварювання та нанесення покриттів.

  Це лише один приклад, а крім того, в Інституті ім. Є. О. Патона накопичено досвід успішної співпраці в розробці передових технологій з іншими великими компаніями, такими як General Electric, Boeing, General Motors Corporation, Airbus.

  — Чому саме з Китаєм вийшли на рівень спільного закладу?

  — Із 2000 року центр нашої міжнародної співпраці зміщується від західних країн до південно-східної Азії. З різних причин. Маємо вже історію взаємовідносин з Китаєм. У Харбіні, де перша патонівська установка для електрошлакового зварювання діє майже півстоліття, засновано Хейлунцянський центр науково-технічного співробітництва України й Китаю. Довготривале партнерство з Харбінським інститутом зварювання. Спільне підприємство, Міжнародний інженерний центр імені Патона створені у місті Гуілінь. Триває наша робота з Сандунським інститутом океанографічних приладів.

  Найактивніші взаємовідносини Інституту Патона з Китаєм в останнє десятиліття: за цей час у Піднебесній зосереджено дуже багато нашого передового устаткування для зварювання — електронно-променевого, під водою, у спеціальній електрометалургії, пов’язаного з напиленням та з іншим нанесенням покриттів. Якраз у Китаї застосовуються технології Інституту Патона, за якими він лідер не тільки в Україні й Китаї, а й в усьому світі. Це й привело до створення Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є. О. Патона.

  Ось так відбувається контактне стикове зварювання плавленням. Фото з архiву Інституту зварювання ім. Є.О. Патона

  Китай — лідер у світі з випуску сталі

  — Хто був ініціатором його створення?

  Китайська сторона. Чим це спричинено? Насамперед розвитком економіки цієї країни. Китай нині на одному з перших місць у світі з випуску сталі, досить потужний у машинобудуванні, зокрема транспортному, суднобудуванні, у видобутку й транспортуванні нафти, газу. Все це вимагає великих витрат металу і технологій з його обробки, де зварювальні — базові.

  Проте великий авторитет Інституту Патона в Китаї не означає, що ми прийшли до них на зовсім не підготовлений грунт. Там уже налагоджено виробництво і власного обладнання досить високого рівня, наприклад, для різних типів дугового зварювання і різання металів тощо. Китайські підприємства активно працюють з присутніми в країні представництвами всіх провідних організацій і компаній, які займаються зварювальним устаткуванням за найпередовішими технологіями. Від них китайцям надходить дуже багато пропозицій щодо розв’язання різних технічних питань, але значна кількість наших з-поміж них конкурентоспроможні, на них великий попит, бо за низкою технологій ми попереду на ринку.

  Ініціативу протилежної сторони щодо Китайсько-українського інституту зварювання імені Патона ми обговорювали кілька років, щоб вибрати оптимальну форму співробітництва, вигідну для Інституту Патона і для України.

  — У чому ця вигода?

  — По-перше, це одне із джерел життєдіяльності нашого закладу, бо фінансування науки в Україні не в найкращому стані. По-друге, у Китай передаємо обладнання, розробки і технології, які вже апробовані в нашій державі, Росії та інших країнах. І в будь-якому разі це вигідно, тому що ринок в Україні ними насичений. По-третє, завдяки програмам, спільним з китайцями, можемо створювати нові технічні рішення і технології, які залишаються в нас. Це поштовх до нашого наукового і технічного розвитку, зміцнення матеріально-технічної бази для досліджень і нових розробок.

  — Чи обумовлено конкретні строки діяльності спільного інституту?

  — Ні. Це залежатиме від його фінансування, а воно здійснюється тільки за рахунок китайської сторони. Наші партнери мають державну підтримку визначених програм, обов’язкова умова якої — на 50 відсотків участь у проектах також промислових підприємств. Це один напрям роботи китайсько-українського інституту. Другий — спільне виробництво конкретного обладнання, продукції на паритетній основі. І третій: виконання замовлень підприємств за окремими контрактами.

  Загалом є кілька основних форм фінансування наших проектів, зокрема китайськими урядами: центральним, провінції і міста. Крім Міністерства науки і технологій КНР, у створенні китайсько-українського інституту дуже активну участь брали департамент науки і техніки уряду провінції Гуандун, а також департамент науки й інформації уряду міста Гуанчжоу, де розташована база нашого спільного закладу.

  Немає з ким порівняти Інститут Патона

  — Розкажіть, будь ласка, про науково-дослідні проекти, над якими співпрацюють українські й китайські фахівці.

  — Один із них пов’язаний з контактним стиковим зварюванням оплавленням. Це ще називається зварювання тиском, завдяки чому покращується якість і збільшується продуктивність багатьох деталей. Нині створюємо лабораторію в спільному інституті для просування цих технологій у Китаї. Ведемо попередні переговори про випуск обладнання або його вузлів із зацікавленими китайськими підприємствами.

  Наступний проект — дослідно-промислова дільниця з випуску порошкових дротів для зварювання, наплавлення та напилювання, які в подальшому вироблятимемо і розповсюджуватимемо по підприємствах. Є перші замовлення від суднобудівельної та інших галузей.

  — Дуже незвично звучить для ненауковця: порошкові дроти...

  — Такий дріт складається зі сталевої оболонки і порошкового наповнювача всередині. Регулюючи склад цього сердечника, можемо керувати властивостями зварювальних швів, наплавлених шарів та покриттів.

  У спільному інституті нині створюємо лабораторію для високопродуктивного процесу надзвукового плазмового напилювання покриттів, в тому числі із металокерамічних матеріалів із нанокристалічною структурою. Ще разом розробляємо устаткування для отримання порошків із тугоплавких і активних матеріалів, обладнання для дугового зварювання із використанням нових типів активованих флюсів, нові комп’ютерні програми для математичного моделювання і розрахунків розмірів, напружено-деформованого стану і механічних властивостей зварювальних з’єднань.

  Щодо зварювання живих тканин і впровадження цієї технології у медицину, то вже відправили чотири апарати, аби продемонструвати їхні можливості для хірургічних операцій. А в подальшому планується сертифікувати їх у Китаї і виробляти. Причому компоненти випускатимуться і в Україні, і в Китаї. Враховуючи кількість населення і клінік у Китаї, цей ринок найперспективніший.

  — Ви сказали, що Інститут Патона — лідер у світі. А хто ще поряд з ним на найвищому щаблі?

  — Складне запитання. Річ у тому, що цей український заклад унікальний — не лише власне інститут, а цілий науково-технічний комплекс, де поєднані наука, експериментальне і дослідно-промислове виробництво, інженерні центри, спеціальне конструкторське бюро. Все це задля того, щоб максимально прискорити шлях від ідеї до лабораторної установки і, оперативно, — до промислової, яка вже реально видає конкретну продукцію.

  А в більшості країн науково-технічні розробки створюються не так, як у нас. Там наука існує в університетах, а конкретним обладнанням займаються різні фірми.

  — З вузьким спрямуванням?

  — Так. Але воно не означає, що поширена в них форма організації наукової діяльності менш ефективна. Просто такого комплексного підходу, який в Інституті Патона до цих пір ще збережений, там немає. І це також одна з причин, чому для співпраці звертаються саме до нас.

  Людмила ЯНОВСЬКА, «Урядовий кур’єр»

  ДОСЬЄ «УК»

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.8/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Умер бывший Правительственный уполномоченный по делам Евросуда Ю.Зайцев

  8 февраля с. г. ушел из жизни Правительственный уполномоченный по делам Европейского суда по правам человека в 2006 — 2010 годах — Юрий Зайцев.

  Про здійснення екологічного контролю пестицидів та агрохімікатів у формі попереднього документального контролю, Державна митна служба України

  Начальнику Київської регіональної митниці Начальникам митниць Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики Про здійснення екологічного контролю пестицидів та агрохімікатів у формі попереднього документального контролю

  Совет адвокатов Украины призывает не использовать в наименованиях названия органов адвокатского самоуправления

  Совет адвокатов Украины намерен обратиться к адвокатам, адвокатским объединениям, общественным организациям относительно недопустимости использования в своих наименованиях названий органов адвокатского ...

  Рекламу — геть з дороги!

  Такого засилля реклами, як в Україні, годі ще десь шукати. У засобах масової інформації, особливо електронних, її стільки, що в більшості людей псується настрій уже від самої згадки про неї. ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa