• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Щодо тарифів на електричну енергію для населення, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетикиНАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

 1. 22.10.2012  № 6666/13/47-12
 2. Народному депутату України Царьову О. А.

  Щодо тарифів на електричну енергію для населення

  Шановний Олеже Анатолійовичу!

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваше депутатське звернення від 27.09.2012 № 1943 щодо листа Гнезділової О. О. та повідомляє.

  Згідно статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"( 1875-15 ) (далі — Закон) житлово-комунальні послуги — результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

  Так, відповідно до пункту 5.16 ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення"( n0007509-05 ) циркуляція води у системі гарячого водопостачання повинна проектуватися з урахуванням мінімальної температури в циркуляційному трубопроводі 40°C. Відповідно до вимог щодо кількісних і якісних показників послуг, зазначених у додатку до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води( 151-2010-п ) і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151, нормативна температура гарячої води, при якій не зменшується розмір плати за надання послуг з централізованого постачання гарячої води, у точці розбору має бути не нижче 50°C. Одночасно, згідно пункту 5.23 ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення", житлові будинки повинні обладнуватися опаленням і вентиляцією, що проектуються згідно зі СНиП 2.04.05, при цьому найменша розрахункова температура взимку в приміщені складає 18°C.

  Відповідно до статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ) до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги.

  Так, на сьогодні одні з найнижчих тарифів на території України в будинках з централізованим постачанням та водовідведенням гарячої води, при середній нормі споживання населенням гарячої води при відсутності приладів обліку — 3,5 м-3 на одну особу із розрахунку на місяць, складають близько 70 грн (з ПДВ).

  Одночасно при відсутності в будинку централізованого постачання гарячої води населення змушене використовувати бойлери для нагрівання води, при цьому вартість нагрівання цієї води буде розраховуватись, як:

  P=VхDtхCхT/3600+VхТхол, грн

 3. де:
 4. V

  -

 5. обсяг води, яку нагрівають, кг;
 6. Dt

  -

  температурний інтервал між температурою при якій знаходиться вода до необхідної температури нагріву, °C;

  C

  -

 7. питома теплоємність води, 4,1868 кДж/(кг•К);
 8. Т

  -

 9. тариф спожитої електроенергії населенням, грн/кВт•од;
 10. 3600
 11. -

 12. величина, яка перераховує кДж в кВт•год, с;
 13. Тхол

  -

  середній тариф на водопостачання та водовідведення холодної води на території України, 5 грн (з ПДВ)/м-3.

  Таким чином, з розрахунку на місяць для однієї особи вартість нагрівання 3,5 м-3 (3500 кг) води від 18°C до 50°C при тарифі на електричну енергію для населення ( z0598-12 ) — 36,48 коп/кВт•год (з ПДВ), затвердженому постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 497 (із змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 № 598/20911, складатиме:

  3500х(50-18)х4,1868х0,3648/3600+3,5х5=65 грн (з ПДВ), тобто менше ніж місячна плата за гаряче водопостачання для однієї особи, яка мешкає в будинках з централізованим постачанням та водовідведенням гарячої води.

  Варто зазначити, що населення, яке використовує електроенергію для отримання гарячої води споживатимуть електроенергію як правило в межах 150-800 кВт·год на місяць, тобто за тарифом другого блоку — 36,48 коп/кВт·год (з ПДВ). При цьому встановлення для таких споживачів межі споживання електроенергії за тарифом другого блоку 250-800 кВт·год на місяць (як для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості) майже не вплине на вартість спожитої електроенергії.

  Слід зазначити, що тарифи на електричну енергію для всіх категорій побутових споживачів (населення) є значно заниженими та не відшкодовують реальних витрат на виробництво та передачу електричної енергії.

  Так, тарифи на електричну енергію для населення фіксовані та однакові по всій території України. Станом на 1 жовтня 2012 року рівні тарифів відшкодовують лише близько 24% витрат з виробництва, передачі та постачання електроенергії, оскільки реальний тариф на електричну енергію для населення становить 1,21 грн (з ПДВ) за 1 кВт•год. Тобто, населення фактично оплачує в середньому 1/4 вартості електричної енергії.

  Крім того, зазначаємо, що пунктом 131 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"( 187/2012 ), затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187/2012, передбачено поетапну ліквідацію перехресного субсидування в електроенергетиці для всіх категорій споживачів.

  Таким чином, населення, що використовує бойлери для нагрівання води при відсутності централізованого гарячого водопостачання, платить менше, ніж населення, що платить за централізоване гаряче водопостачання, тому зміна обсягів споживання електричної енергії, за якими диференціюються рівні тарифів на електричну енергію для зазначеної категорії населення, є недоцільним.

  З повагою,

  В. о Голови Комісії

  О. Рогозін

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.9/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Собрание судей ВАСУ внесло изменения в состав судебных палат

  Собрание судей Высшего административного суда Украины внесло изменения в состав судебных палат. Как сообщает пресс-служба ВАСУ, с целью равномерной нагрузки на судей собранием судей Высшего административного ...

  Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

  Національний банк України 05.09.2012 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

  Частные компании будут бесплатно выдавать ключи электронной подписи, – ГНС

  Частные компании, предоставляющие услуги по выдаче ключей электронной подписи, будут делать это бесплатно после достигнутой договоренности с Государственной налоговой службой Украины (ГНСУ).

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa