• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Чому пенсія не пільгова?

  Чому пенсія не пільгова?На той момент у нього було 34,5 року загального трудового стажу, з яких, як ми вважали, 14 років — в особливо важких та небезпечних умовах праці. Є трудова книжка, де все це записано.

  На 55-річчя чоловік потрапив до лікарні. Тож самостійно збирати довідки для оформлення пільгової пенсії не міг. Я взялася йому допомогти. Але… Чиновники тільки сказали категоричне: «Пільгова пенсія йому не належить».

  Чому мій чоловік, який нині вже має 35 років стажу, не може отримати чесно зароблене?

  Дружина М. СЛАВЦЯ, с. Кленовець Закарпатської обл.

  Владислав МАШКІН, директор Департаменту пенсійного забезпечення ПФ:

  — Згідно з пунктом «б» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення», право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, — за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів, і за результатами атестації робочих місць, зокрема чоловіки після досягнення 55 років і зі стажем роботи не менш ніж 25 років, з них не менш як 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

  Працівникам, які мають не менш ніж половину стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначають із зменшенням пенсійного віку, передбаченого статтею 12 зазначеного закону (для чоловіків — 60 років), зокрема чоловікам — на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

  Для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників, в яких має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.

  Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 року № 383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 1 грудня 2005 року за № 1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

  Згідно із записами трудової книжки, Славець М. І. у період з 31.08.1978 року по 12.10.1979 року працював шофером-експедитором з перевезення отрутохімікатів у Берегівській райсільгосптехніці.

  Списком № 2 виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173, що діяв у період роботи заявника, вказана професія не передбачена.

  Враховуючи наведене, підстав для зарахування до пільгового стажу за Списком № 2 цього періоду роботи немає.

  Водночас повідомляю, що в період із 16.04.1980 по 15.07.1992 року пан Славець М. І. працював матросом в Естонському виробничому об’єднанні рибної промисловості Естрибпром.

  Питання пенсійного забезпечення осіб, які працювали на території України та Естонської Республіки, вирішується згідно з законодавством кожної з держав з урахуванням положень Договору між урядами України та Естонської Республіки про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 20.02.1997 року, ратифікованого Верховною Радою України 04.11.1997 року.

  Статтею 15 цього Договору передбачено, що при призначенні пенсій, зумовлених наявністю періодів роботи за певною професією або на певній роботі, зараховуються тільки періоди, накопичені відповідно до законодавства обох Сторін у відповідній системі або в тій самій професії чи на тій самій роботі. Якщо підсумовані таким чином періоди не відповідають умовам, які дають право на зазначені пенсії згідно із законодавством обох Сторін, то ці періоди зараховуються для призначення пенсій на загальних підставах.

  Якщо право на пенсію згідно з законодавством Сторін людина отримує без урахування стажу страхування, набутого згідно із законодавством іншої Сторони, відповідна Сторона призначає пенсію тільки на підставі страхового стажу, набутого згідно з її законодавством.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Вышеградская группа осудила Россию за войну против Украины

  Главы правительств стран Вышеградской четверки – Чехии, Словакии, Польши и Венгрии - на заседании в Братиславе заявили, что своими действиями Россия «серьезно нарушила основы суверенитета и территориальной ...

  Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, Міністерство доходів і зборів України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1850/24382 Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

  ОБСЄ виступає інструментом примирення

  У рамках робочого візиту до Вірменії чинний голова цієї впливової міжнародної організації міністр закордонних справ України Леонід Кожара був прийнятий президентом країни Сержем Саргсяном.

  Про погодження передачі будівлі у м. Києві в державну власність, Кабінет Міністрів України

  Про погодження передачі будівлі у м. Києві в державну власність Погодитися з пропозицією Генеральної прокуратури України та Київської міської ради щодо передачі будівлі по вул. Березняківській, 26-А, у м. Києві в державну власність із закріпленням її на праві оперативного управління за Генеральною прокуратурою України.

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa