УХВАЛА
іменем України
Справа №377/663/14-к
Провадження №1-в/377/43/14
29 червня 2014 року Славутицький міський суд Київської області у складі головуючої - судді Теремецької Н.Ф., при секретарі: Прядко Н.М.,
з участю:
прокурора Столярчука Д.А.,
засудженого ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Славутичі клопотання про звільнення від відбування додаткового покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2014 році» засудженого:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Красносільське, Борознянського району, Чернігівської області, українця, громадянина України, освіта професійно-технічна, розлученого, працюючого сторожем на ДП ПАТ «Київхліб» хлібокомбінат № 11, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, засудженого 27.12.2013 року вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова за ч. 2 ст. 286 КК України до позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки, звільненого від відбування основного покарання на підставі Закону України «Про амністію» від 08 липня 2011 року, -
УСТАНОВИВ:
17 червня 2014 року засуджений звернувся до суду із клопотанням про звільнення його від відбування додаткового покарання на підставі п. «е» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році», призначеного вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 27.12.2013 року, яким він засуджений за ч. 2 ст. 286 КК України до позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки, звільнений від відбування основного покарання на підставі Закону України «Про амністію» від 08 липня 2011 року.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_1 після роз'яснення йому судом наслідків застосування амністії, просив звільнити його від відбування додаткового покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2014 році».
Інспектор Славутицького МП КВІ в судове засідання не з'явилась, про час та місце судового засідання повідомлена належним чином, до суду надала клопотання про проведення судового засідання за її відсутністю, проти задоволення клопотання заперечує.
Відповідно до ч.4 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Заслухавши пояснення засудженого, думку прокурора, який просив задовольнити клопотання засудженого, вивчивши матеріали клопотання та оглянувши особову справу щодо засудженого, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 засуджено 27.12.2013 року вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова за ч. 2 ст. 286 КК України до позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки, звільнено від відбування основного покарання на підставі Закону України «Про амністію» від 08 липня 2011 року.
Як вбачається з даного вироку, засуджений ОСОБА_1 був звільнений від основного покарання на підставі Закону України «Про амністію» від 8 липня 2011 року.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про амністію» від 8 липня 2011 року особи, на яких поширюється дія цього Закону, звільненню від додаткових видів покарань не підлягають, в зв'язку з чим додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на три роки підлягало реальному виконанню, тому засуджений з 3 лютого 2014 року був поставлений на облік у Славутицькому МП КВІ в зв'язку з відбуванням додаткового покарання.
За час перебування на обліку ОСОБА_1 за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, до адміністративної відповідальності не притягувався.
Як зазначено у ч.1 ст. 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку, вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 85 КК України на підставі закону про амністію або акту помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Згідно з п. «е» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році» звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджені за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - особи, які підпадають під дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та аналогічних законів інших держав - колишніх республік СРСР.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 засуджено за вчинення тяжкого злочину з необережності до набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році», він має посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю (категорія 4).
Обмеження щодо застосування амністії визначені ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» та ст. 8 Закону України «Про амністію в 2014 році».
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія не може бути застосована до:
б) осіб, яким смертну кару в порядку помилування замінено на позбавлення волі, і до осіб, яких засуджено до довічного позбавлення волі;
в) осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів, крім випадків індивідуальної амністії;
г) осіб, яких засуджено за злочини проти основ національної безпеки України, терористичний акт, бандитизм, умисне вбивство при обтяжуючих обставинах;
д) осіб, яких засуджено за злочин або злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб;
е) осіб, стосовно яких протягом останніх десяти років було застосовано амністію або помилування незалежно від зняття чи погашення судимості та які знову вчинили умисний злочин.
Як зазначено у ч.2 цієї статті амністія також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство; катування; насильницьке донорство; незаконне позбавлення волі або викрадення людини, якщо при цьому сталося заподіяння смерті, або нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що потягнули за собою смерть.
З аналізу даної статті вбачається, що обмеження застосування амністії до засудженого ОСОБА_1 щодо звільнення його від відбування додаткового покарання відсутні.
В судовому засіданні встановлено також, що відсутні і обмеження щодо застосування амністії до засудженого, передбачені ст.8 Закону України «Про амністію в 2014 році».
За таких обставин, враховуючи, що засуджений не заперечував щодо застосування до нього амністії, він підлягає звільненню від відбування додаткового покарання на підставі п. «е» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році».
На підставі викладеного, керуючись ст.86 КК України, ст.ст.369-372, 537, 539 КПК України, Законом України «Про амністію у 2014 році», Законом України «Про застосування амністії в Україні», суд,-
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1, засудженого 27.12.2013 року вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова за ч. 2 ст. 286 КК України до позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки, звільненого від відбування основного покарання на підставі Закону України «Про амністію» від 08 липня 2011 року, звільнити від відбування призначеного йому додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на три роки на підставі п. «е» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році».
На ухвалу суду протягом семи діб з дня проголошення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н. Ф. Теремецька