ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про забезпечення позову
"13" лютого 2014 р. Справа № 809/559/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши клопотання прокурора Снятинського району Івано-Франківської області про забезпечення позову в адміністративній справі за його позовом до Снятинської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення сесії шостого демократичного скликання Снятинської районної ради від 29.01.2014 року, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Снятинського району Івано-Франківської області звернувся до суду із адміністративним позовом до Снятинської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення сесії шостого демократичного скликання Снятинської районної ради від 29.01.2014 року №483-30/2014 «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Снятинської районної ради».
Крім адміністративного позову позивачем, подано до суду клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в порядку статті 117 Кодексу адміністративного судочинства ( далі-КАС) України шляхом зупинення дії рішення сесії шостого демократичного скликання Снятинської районної ради від 29.01.2014 року №483-30/2014 «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Снятинської районної ради».
Клопотання мотивоване тим, що дане рішення сесії відповідача є очевидно протиправним, так як прийняте ним всупереч Конституції України, Законам України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону». Відтак без вжиття заходів до забезпечення позову існує небезпека заподіяння шкоди інтересам держави, окремим громадянам, авторитету органу місцевого самоврядування та держави в цілому.
Клопотання про забезпечення позову, з врахуванням частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного суду України, розглянуто без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи встановлено наступне.
Рішенням шостого демократичного скликання Снятинської районної ради від 29 січня 2014 року «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Снятинської районної ради» вирішено:
1. Утворити Загін народної самооборони як орган муніципальної дружини Снятинської районної ради.
2. Загону народної самооборони у своїй діяльності керуватися Типовим статутом громадського формування з охорони громадського порядку.
3. Доручити Загону народної самооборони забезпечити охорону адміністративних приміщень Снятинської районної ради, а також охорону громадського порядку при проведенні мирних зібрань громадян України на території Снятинського району.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Юрія Костащука.
Згідно частини 1 статті 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах повноважень, визначених законом, приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які в силу вимог частини 1 статті 144 Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлений перелік питань, що вирішуються районними радами виключно на їх пленарних засіданнях. У зазначеному переліку відсутні питання, які вирішено на засіданні Снятинської районної ради шляхом прийняття оскаржуваного рішення від 29.01.2014 року.
Враховуючи, що оскаржуваним рішенням відповідач створив орган Снятинської районної ради (Загін народної самооборони), зазначене рішення є обов'язковим до виконання на території Снятинського району, дія такого рішення до встановлення судом обставин та прийняття судового рішення за результатами розгляду справи може призвести до ускладнення у майбутньому можливості відновлення порушених прав, якщо таке порушення буде встановлено судом, беручи до уваги вищенаведені норми законодавства та встановлені обставини, суд вбачає за належне задовольнити клопотання позивача в щодо вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Снятинської районної ради від від 29 січня 2014 року «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Снятинської районної ради»
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Снятинського району про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
Зупинити дію рішення сесії шостого демократичного скликання Снятинської районної ради від 29.01.2014 року №483-30/2014 «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Снятинської районної ради» до ухвалення судового рішення по даній справі.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя /підпис/ Кафарський В.В.