УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2014 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ступак О.В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 30 квітня 2014 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Харківського району Харківської області, про встановлення факту припинення дії договору довічного утримання, анулювання реєстрації та виселення,
в с т а н о в и в :
У грудні 2013 року ОСОБА_2 звернувся до суду з указаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дядько ОСОБА_4 22 лютого 2008 року ОСОБА_4 уклав з ОСОБА_5 договір довічного утримання, за умовами якого остання взяла на себе зобов'язання довічно повністю утримувати ОСОБА_4, надаючи йому необхідне харчування, одяг і забезпечувати за ним залежний догляд та необхідну допомогу, ОСОБА_4, в свою чергу, передав у власність ОСОБА_5 однокімнатну квартиру АДРЕСА_1. Вказував, що з 2010 року ОСОБА_4 почав скаржитися на неналежне виконання ОСОБА_5 умов укладеного договору і доглядати та забезпечувати ОСОБА_4 всім необхідними почав позивач. З 2013 року ОСОБА_5 взагалі перестала приходити до дядька, тому він в телефонній розмові висловлював свій намір розірвати договір довічного утримання, проте не встиг цього зробити, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 померла. Проте після смерті ОСОБА_4 відповідач - син ОСОБА_5, вселився в спірну квартиру, змінив замки та перешкоджає йому, єдиному спадкоємцеві після ОСОБА_4 користуватися квартирою. У зв'язку з такими обставинами, позивач просив встановити факт припинення дії договору довічного утримання з моменту смерті ОСОБА_5 з квітня 2013 року; анулювати правову реєстрацію права власності на квартиру, зареєструвавши її за ОСОБА_4; анулювати реєстрацію ОСОБА_3 в квартирі та виселити його із зазначеної квартири без надання йому іншого житлового приміщення.
Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 30 квітня 2014 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2014 року, у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати судові рішення першої й апеляційної інстанцій та передати справу на новий розгляд, обґрунтовуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити, оскільки із матеріалів касаційної скарги, змісту оскаржуваних судових рішень вбачається, що скарга є необґрунтованою і наведені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності зазначених судових рішень.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й апеляційний суд, дослідивши докази у справі й давши їм належну оцінку в силу вимог ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, а також, врахувавши обставини справи, обґрунтовано виходив із відсутності підстав для задоволення позову, оскільки смерть набувача не є підставою для припинення договору довічного утримання.
Ухвалюючи рішення у справі, суди правильно визначилися з характером спірних правовідносин та нормами матеріального права, які підлягають застосуванню, в результаті чого ухвалили законні й обґрунтовані рішення, які відповідають вимогам матеріального та процесуального права, підстави для їх скасування відсутні.
Доводи касаційної скарги зводяться до переоцінки доказів та на правильність висновків судів не впливають.
Керуючись п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Харківського району Харківської області, про встановлення факту припинення дії договору довічного утримання, анулювання реєстрації та виселення, за касаційною скаргою на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 30 квітня 2014 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 23 червня 2014 року.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ О.В. Ступак