ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/6089/14-ц
провадження № 2-о/753/156/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" травня 2014 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Коренюк А.М., розглянувши заяву ОСОБА_2, заінтересована особа: Головне управління юстиції в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення - постійного проживання зі спадкодавцем з метою оформлення спадкових прав.
Дана заява підлягає поверненню із наступних підстав.
Ст.ст. 119, 120, 258 ЦПК України встановлені вимоги до заяви при подачі її до суду.
Ухвалою судді Дарницького районного суду м. Києва від 04 квітня 2014 року дана заява залишена без руху та надано строк для усунення недоліків - п»ять днів з дня отримання заявником ухвали.
Заявник належним чином повідомлений про залишення заяви без руху для усунення недоліків, що підтверджується зворотнім повідомленням рекомендованого листа, врученого під особистий підпис 16 квітня 2014 року.
Проте, станом на час постановлення ухвали позивачем недоліки усунені не у цілому, а саме: не приєднано довідки про неможливість одержання документа (письмова відпова заінтересованої особи (нотаріуса) "про відмову у вчиненні нотаріальної дії (видачі свідоцтва про право на спадщину)" на звернення заявника); не надано платіжного документу про сплату судового збору згідно Закону України "Про судовий збір" - 121 грн. 80 коп.
Суддя рекомендує уважно ставитися до документів, які направляються до суду, перевіряти їх відповідність ст.ст. 119, 120 ЦПК України.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», якщо до заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, не приєднано довідки про неможливість одержання документів та не зазначено з яких причин неможливо одержати документ, що посвідчує даний факт, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для усунення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Відповідно до вимог частини 2 статті 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне недоліки по позовній заяві, остання вважається неподаною та повертається заявнику. Про повернення заяви суддя постановляє ухвалу (частина 4 статті 121 ЦПК України).
На підставі вищенаведеного та, керуючись ч. 2, 4 ст. 121 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_2, заінтересована особа: Головне управління юстиції в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення, вважати неподаною, та разом із доданими до неї документами повернути заявнику.
Роз»яснити заявнику положення ч. 5 ст. 121 ЦПК України про те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Коренюк А.М.