• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Про визнання незаконними та скасування протоколу та постанови - Київський апеляційний адміністративний суд - Лічевецький І.О.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА
  3. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
  4. ВСТАНОВИВ
  5. УХВАЛИВ

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 823/1818/14 Головуючий у 1-й інстанції: Тимошенко В.П. Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Мацедонської В.Е., Мельничука В.П. при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року адміністративну справу за позовом кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради ОСОБА_2 до Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області про визнання незаконними та скасування протоколу та постанови, визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ

У поданій до суду 17.06.2014 р. позовній заяві кандидат у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради ОСОБА_2 просила: визнати незаконним та скасувати уточнений протокол Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області (надалі за текстом - «Черкаська МВК») «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 12 червня 2014 р.; зобов'язати відповідача спростувати публікації у пресі про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, здійснені відповідно до цього протоколу; визнати незаконною бездіяльність Черкаської МВК щодо неприйняття рішення про результати голосування і підсумки виборів в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради та міського голови 25.05.2014 р.; визнати незаконною та скасувати постанову Черкаської МВК № 16б від 13.06.2014 р. «Про реєстрацію депутатів Черкаської міської ради»; зобов'язати відповідача покласти на Придніпровську районну у м. Черкаси територіальну виборчу комісію Черкаської області обов'язок щодо уточнення протоколу про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради; зобов'язати відповідача покласти на Соснівську районну у м. Черкаси територіальну виборчу комісію Черкаської області обов'язок щодо уточнення уточненого протоколу про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради; встановити результати виборів в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради на підставі уточнених протоколів Придніпровської районної у м. Черкаси територіальної виборчої комісії Черкаської області та Соснівської районної у м. Черкаси територіальної виборчої комісії Черкаської області.

На обґрунтування своїх вимог позивач зазначала, що складений Черкаською МВК 12.06.2014 р. уточнений протокол «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» містить неточності і після його складання відповідачем не прийнято рішення про результати голосування і підсумки виборів. ОСОБА_2, також звертала увагу, що при складанні згаданого протоколу Черкаська МВК не врахувала факти скасування у судовому порядку постанов про визнання недійсними голосування на виборчих дільницях № 711083, № 710984 та дані протоколів про повторний підрахунок голосів від 02.06.2014 р. на виборчих дільницях №711002 та № 710979. Насамкінець, позивач стверджувала, що протоколи Соснівської та Придніпровської районних у м. Черкаси територіальних виборчих комісій «Про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради» містять неточності щодо числових значень відображених у них.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.

Постановою Верховної Ради України 17 березня 2014 р. № 1130-VII позачергові вибори депутатів Черкаської міської ради призначено на 25 травня 2014 року.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами протоколи Придніпровської районної у місті Черкаси територіальної виборчої комісії та Соснівської районної у місті Черкаси територіальної виборчої комісії «Про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради» складені, відповідно, 28 травня 2014 р. та 30 травня 2014 р.

03 червня 2014 р. Черкаською МВК прийнято постанови, якими визнано недійсним голосування на виборчих дільницях № 711083 та № 710984 р.

10 червня 2014 р. відповідачем, на підставі протоколів Соснівської та Придніпровської районних у м. Черкаси територіальних виборчих комісій «Про підсумки голосування багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради» складено протокол «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» та винесено постанову № 9б, якою встановлено результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, враховуючи визнання недійсними виборів на виборчих дільницях № 710984, № 711019, № 711038, № 711083 та № 711087.

Судом попередньої інстанції встановлено, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 06 червня 2014 р. у справі № 823/1653/14, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 червня 2014 р., визнано протиправними дії відповідача в частині прийняття постанов про визнання недійсним голосування на виборчих дільницях № 711083 та № 710984, а також скасовано постанови Черкаської МВК від 03.06.2014 р., якими визнано недійсним голосування на цих виборчих дільницях.

12 червня 2014 р. Черкаською МВК складено уточнений протокол «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі».

Постановою Черкаської МВК від 13 червня 2014 р. № 16б «Про реєстрацію депутатів Черкаської міської ради» зареєстровано депутатів Черкаської міської ради, обраних на позачергових виборах 25.05.2014 р. у багатомандатному виборчому окрузі та одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Список депутатів Черкаської міської ради, обраних на позачергових виборах 25 травня 2014 р. офіційно оприлюднено у № 48 (19878) газети «Черкаський край» від 13.06.2014 р.

Відповідно до статті 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів визначені Законом № 2487-VI.

Частиною 3 статті 2 Закону № 2487-VI встановлено, що вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою: половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті; половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті.

Частиною 5 статті 25 Закону № 2487-VI до повноважень міської, районної в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальної виборчої комісії віднесено встановлення підсумків голосування за кандидатів у депутати відповідних рад, результатів виборів депутатів міської, районної у місті ради, здійснення офіційного опублікування результатів таких виборів.

Відповідно до частини 14 статті 75 Закону № 2487-VI територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (в тому числі з позначками «Уточнений») дільничних, територіальних виборчих комісій відповідно про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях, про підсумки голосування у відповідних виборчих округах з відповідних місцевих виборів, на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці встановлює та заносить до протоколу про підсумки голосування окремо по кожному виборчому округу з відповідних місцевих виборів такі відомості: кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями; кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях; кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях; загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах територіального округу; кількість невикористаних виборчих бюлетенів; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування; загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах територіального округу; кількість виборців, які взяли участь у голосуванні; кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню; кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними; кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації партії; загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій партій.

Згідно частини 1 статті 77 Закону № 2487-VI виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування по виборах депутатів відповідної ради не пізніш як на п'ятий день з дня місцевих виборів установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

За приписами частини 16 статті 77 Закону № 2487-VI повідомлення про результати голосування, список обраних депутатів у багатомандатному окрузі (в алфавітному порядку), обраного депутата в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, громадянства, партійності, посади, місця роботи (заняття), місця проживання депутата, назви місцевої організації партії, від якої він обраний, не пізніш як на п'ятий день після проведення виборів публікуються в пресі або доводяться до відома населення в інший спосіб. Про результати голосування і підсумки виборів територіальна виборча комісія приймає відповідне рішення.

Аналізуючи наведені законодавчі приписи та фактичні обставини колегія суддів підтримує правову аргументацію судового рішення і знаходить висновок окружного адміністративного суду про відсутність підстав для задоволення позову обґрунтованим.

Помилковим є твердження позивача про те, що після складання уточненого протоколу «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 12.06.2014 р. Черкаська МВК зобов'язана була прийняти рішення про результати голосування і підсумки виборів, а сам протокол містить неточності.

Постановою Центральної виборчої комісії № 768 від 04.06.2014 р. «Про окремі питання діяльності Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області» Черкаську МВК зобов'язано не пізніше 10 червня 2014 р. встановити результати виборів депутатів Черкаської міської ради та Черкаського міського голови відповідно до вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» з оформленням відповідних протоколів та постанов.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2014 р. у справі № 823/1727/14, предметом спору у якій вже була законність уточненого протоколу від 12.06.2014 р. та постанови № 9б, встановлено, що результати голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради встановлювались протоколом Черкаської МВК «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 10.06.2014 р. і саме цей протокол став підставою для прийняття відповідачем постанови № 9б від 10.06.2014 р., якою встановлено результати виборів.

Уточнений протокол від 12.06.2014 р. складено у зв'язку із допущеною помилкою в імені обраного депутата ОСОБА_3.

Тобто, числові значення у названому протоколі не змінювались та відповідають протоколу «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 10.06.2014 р.

Із наведених підстав суд попередньої інстанції вірно не взяв до уваги посилання позивача на те, що складаючи уточнений протокол «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 12.06.2014 р. Черкаська МВК не врахувала: факт скасування у судовому порядку постанов про визнання недійсними голосування на виборчих дільницях № 711083 та № 710984; дані протоколів про повторний підрахунок голосів від 02.06.2014 р. на виборчих дільницях №711002 та № 710979; неточності в протоколах Соснівської та Придніпровської районних у м. Черкаси територіальних виборчих комісій «Про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради».

Зазначені обставини мають доказове значення при вирішення питання щодо законності протоколу «Про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі» від 10.06.2014 р., як такого, що став підставою для встановлення результатів виборів, а не протоколу від 12.06.2014 р., яким виправлено неточності в імені одного з кандидатів в депутати.

Водночас, правомірність складання Черкаською МВК протоколу від 10.06.2014 р. ніким не оспорювалась, він є чинним, а питання щодо його законності у цій справі виходить за межі заявлених вимог.

З огляду на викладене ухвалене у справі судове рішення відповідає обставинам справи та нормам процесуального і матеріального права, а відтак суд апеляційної інстанції не знаходить підстав для його скасування з мотивів наведених в апеляційній скарзі.

Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя І.О.Лічевецький

суддя В.Е.Мацедонська

суддя В.П.Мельничук

Головуючий суддя Лічевецький І.О.

Судді: Мацедонська В.Е.

Мельничук В.П.

Рейтинг: 4.5/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
    В МВФ призвали Украину повысить ...

    В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

    На Дніпропетровщині пройшла акція ...

    На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

В помещении Киевского райсуда Одессы искали бомбу

Правоохранители не нашли взрывоопасных предметов в здании Киевского районного суда города Одессы. Об этом сообщил начальник пресс-службы областного УВД Владимир Шаблиенко.

Президент Украины назначил судью КСУ

Президент Украины подписал Указ №513/2013о назначении судьи Конституционного Суда Украины.

Микола ШАМБІР: «Кожен працюючий може заробити додаткову пенсію»

У травні цього року відбувся масовий перерахунок трудових пенсій на виконання соціальних ініціатив Президента. Люди отримали істотні надбавки до пенсій у межах 100 гривень. Попри різні заяви ...

Після дощів прийде бабине літо

З 19 по 24 вересня в більшості регіонів України утримуватиметься дощова погода. Про це повідомив заступник директора Українського гідрометеорологічного центру МНС Анатолій Прокопенко.

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa