КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а- 9103/270/2012
Суддя-доповідач: Безименна Н.В.
УХВАЛА
01 листопада 2012 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Безименна Н.В. перевіривши матеріали позовної заяви кандидата в депутати по одномандатному виборчому округу № 10 від Політичної партії України «Русь Єдина»ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності неправомірною , -
В С Т А Н О В И В:
31 жовтня 2012 року позивач звернувся з позовом, в якому просив визнати бездіяльність Центральної виборчої комісії неправомірною та такою, що істотно вплинула на результати виборчого процесу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення чинних нормативних актів Центральна виборча комісія у встановлений строк подану 21 жовтня 2012 року заяву щодо припинення повноважень члена окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 10 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та подання на її заміну кандидатури ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 не розглянула, про результати розгляду суб'єкта виборчого процесу не повідомила, у зв'язку з чим, у роботі окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 10 фактично приймала участь неправомочна особа ОСОБА_3, щодо якої Політичною Партією України «Русь Єдина»було прийнято рішення про припинення її повноважень.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 37 Закону України «Про вибори народних депутатів України»повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії;
Відповідно до частин 7, 8 ст. 37 вказаного Закону у разі дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії, що призвело до зменшення кількісного складу виборчої комісії нижче від мінімальних меж, встановлених відповідно частиною першою статті 27 або частинами другою, третьою статті 28 цього Закону, або у зв'язку із заміною члена виборчої комісії відповідна виборча комісія вищого рівня не пізніш як на третій день з дня припинення його повноважень, але не пізніш останнього дня перед днем голосування, включає із числа кандидатур, внесених суб'єктами подання, зазначеними у пункті 2 частини другої статті 27 або частиною четвертою статті 28 цього Закону, у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, до її складу іншу особу замість члена комісії, повноваження якого припинено, із тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості, а у випадку внесення подання про заміну члена виборчої комісії одночасно з достроковим припиненням його повноважень включає до складу відповідної виборчої комісії кандидатуру, внесену на заміну тим самим суб'єктом подання.
У разі дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії в останній день перед днем голосування таке рішення приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншої особи від того ж суб'єкта подання.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України»чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Верховної Ради України.
Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України»рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
За правилами частини 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Частиною 7 статті 172 вищенаведеного Кодексу передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.
Відповідно до вимог частини 5 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Аналогічна правова позиція викладена також у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 02.04.2007 р. № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму», пунктом восьмим якої встановлено, що у разі пропущення строку звернення до суду позовні заяви у спорах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, залишаються судами без розгляду на будь-якій стадії проходження справи в суді: відкриття провадження, попереднього та судового розгляду справи, таким же чином вирішується питання апеляційним судом у випадку виявлення подібної підстави у суді апеляційної інстанції під час перевірки законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції.
Враховуючи викладене та те, що позивачем оскаржується бездіяльність Центральної виборчої комісії що мала місце до дня голосування, а позов поданий 31 жовтня 2012 року, тобто після дня голосування, про що свідчить штамп Київського апеляційного адміністративного суду із вхідним реєстраційним номером 270, то з урахуванням положень Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 172, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву кандидата в депутати по одномандатному виборчому округу № 10 від Політичної партії України «Русь Єдина»ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності неправомірною -залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки визначенні ст. 177 КАС України.
Суддя Безименна Н.В.