КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-838/12 (2604/13608/12) Головуючий у 1-й інстанції: Смирнова Є.П.
Суддя-доповідач: Ключкович В.Ю.
УХВАЛА
Іменем України
"27" жовтня 2012 р. м. Київ
Головуючий суддя Ключкович В.Ю.
Судді: Вівдиченко Т.Р.
Федорова Г. Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Деснянського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2012 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до виборчої дільниці №800337 одномандатного виборчого округу №215 про уточнення списку виборців, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2012 року адміністративний позов ОСОБА_3 до виборчої дільниці №800337 одномандатного виборчого округу №215 про уточнення списку виборців залишено без розгляду.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану ухвалу, поновити строк для подання адміністративної справи та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.199, ст.200 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
При прийнятті оскаржуваної ухвали, суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що оскільки адміністративний позов поданий після закінчення строків встановленого законом, такий підлягає залишенню без розгляду.
Колегія суддів апеляційного адміністративного суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних мотивів.
Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства (ст.1)
Особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців визначені положеннями ст.173 КАС України.
Частиною 3 статті 173 КАС України визначено, що позовну заяву про уточнення списку виборців може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.
Частиною 4 статті 173 КАС України передбачено, що суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.
Статтею 179 КАС України визначено особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення.
Так, частинами першою та другою статті 179 КАС України встановлено, що на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу, а строки, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги, відповідно до положень ч.5 ст. 179 КАС України, є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Відповідно до положень Закону України «Про вибори народних депутатів України»№4061-VI від 17.11.2011р. вибори народних депутатів України проводяться в останню неділю жовтня 2012року, а останньою неділею жовтня 2012року і днем проведення виборів (голосування) є 28 жовтня 2012року.
Отже, беручи до уваги, що днем проведення виборів народних депутатів України є 28 жовтня 2012року, враховуючи положення ч.3 ст. 173 КАС України, останнім днем подання позову про уточнення списку виборців є 25 жовтня 2012року.
З матеріалів справи вбачається та встановлено судом першої інстанції, що з даним адміністративним позовом про уточнення списку виборців позивач звернувся до суду 26 жовтня 2012року, тобто поза межами строку, встановленого ч.3 ст. 173 КАС України, а тому позовна заява ОСОБА_3, відповідно до вимог ч.5 ст. 179 КАС України, підлягає залишенню без розгляду.
При цьому, колегія суддів апеляційного адміністративного суду вважає доводи позивача, наведені в апеляційній скарзі щодо недотримання судом першої інстанції положень п.11 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 02.04.2007р. «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму»необґрунтованими, оскільки вказаним пунктом Постанови ВАС України роз»яснено застосування строків розгляду справ даної категорії саме судом, а не застосування строків подання адміністративного позову.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування ухвали суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст.ст.160,173,177,179,199,200, 205,206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення.
Ухвалу Деснянського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2012 року -залишити без змін.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Ключкович В.Ю.
Судді: Вівдиченко Т.Р.
Федорова Г.Г.