ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про повернення позовної заяви
24 вересня 2014 року м. Київ № 826/14476/14
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Вищої ради юстиції
про визнання протиправними дій, зобо'язати вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
22 вересня 2014 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Вищої ради юстиції (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди у розмірі 150000,00 грн.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 4 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Як зазначено у рішенні Конституційного Суду України «у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про Вищу раду юстиції» від 11 березня 2011 року у справі № N 1-4/2011 правове регулювання підсудності наведеної категорії справ не впливає на можливість оскарження в суді рішення, дії чи бездіяльності Вищої ради юстиції особою, яка вважає, що порушено її права, свободи та законні інтереси. Затверджений порядок судового розгляду таких справ Вищим адміністративним судом України як судом першої інстанції має на меті забезпечити незалежність та безсторонність тих суддів, які повинні розглядати зазначені справи. Крім того, встановленням особливого порядку судового оскарження зазначених актів Вищої ради юстиції дотримано співмірність між захистом прав суддів та прокурорів як громадян України та їх обов'язками і обмеженнями як представників державної влади.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, ОСОБА_1 оскаржує дії Вищої ради юстиції, просить зобов'язати вчинити дії та стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 150000,00 грн.
З урахуванням встановлених обставин та положень законодавства, враховуючи характер спірних правовідносин, суд приходить до висновку, що розгляд таких справ не належить до компетенції Окружного адміністративного суду міста Києва, підлягає розгляду Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
У Х В А Л И В:
1. Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди у розмірі 150000,00 грн.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та всіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Ю. Гарник