• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу - Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивіл - Парінова І.К.

 1. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

У х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 січня 2015 року м. Київ

Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Парінова І.К., розглянувши касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Укрнафта» на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 30 травня 2014 року та рішення апеляційного суду Полтавської області від 03 грудня 2014 року в справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства «Укрнафта» про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и в:

Рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 30 травня 2014 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано незаконним та скасовано наказ Полтавського тампонажного управління ПАТ «Укрнафта» від 05 листопада 2013 року № 233-к про звільнення ОСОБА_2 з посади бухгалтера 1 категорії групи обліку виробництва з 05 листопада 2013 року у зв'язку із скороченням чисельності працівників. Поновлено ОСОБА_2 на посаді бухгалтера 1 категорії в бухгалтерії Полтавського тампонажного управління ПАТ «Укрнафта» з 05 листопада 2013 року. Стягнуто з ПАТ «Укрнафта» на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час її вимушеного прогулу за період з 05 листопада 2013 року до дня винесення рішення за 141 робочий день у розмірі 41 545 грн 65 коп. та моральну шкоду в розмірі 3 000 грн, витрати на правову допомогу в розмірі 3 500 грн. Стягнуто з ПАТ «Укрнафта» на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час затримки у здійсненні повного розрахунку за період з 05 листопада 2013 року по 12 грудня 2013 року в розмірі 9 572 грн 76 коп. та моральну шкоду в розмірі 1 000 грн.

Рішенням апеляційного суду Полтавської області від 03 грудня 2014 року рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 30 травня 2014 року змінено в частині стягнення з ПАТ «Укрнафта» на користь ОСОБА_2 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 05 листопада 2013 року до дня винесення рішення за 141 робочий день, зменшено суму з 41 545 грн 65 коп. до 33 339 грн 04 коп., моральну шкоду в розмірі 3 000 грн до 1 000 грн, та витрати на правову допомогу з 3 500 грн до 3 000грн; в частині стягнення з ПАТ «Укрнафта» на користь ОСОБА_2 середнього заробітку за час затримки повного розрахунку за період з 05 листопада 2013 року по 06 грудня 2013 року з 9 572 грн 76 коп. до 6 163 грн 52 коп., відмовлено в стягненні моральної шкоди за затримку даного розрахунку. В іншій частині рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 30 травня 2014 року залишено без змін.

У касаційній скарзі ПАТ «Укрнафта» просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову, мотивуючи свої вимоги порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.

У відкритті касаційного провадження слід відмовити з таких підстав.

За змістом ст. 335 ЦПК України, під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні судів першої та апеляційної інстанції чи відкинуті ними, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу та про перевагу одних доказів над іншими.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Із оскаржуваних рішень вбачається, що вони відповідають вимогам матеріального й процесуального права, а викладені в касаційній скарзі доводи висновків судів не спростовують та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, у зв'язку з чим у відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити.

Керуючись п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України,

у х в а л и в:

У відкритті касаційного провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства «Укрнафта» про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства «Укрнафта» на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 30 травня 2014 року та рішення апеляційного суду Полтавської області від 03 грудня 2014 року відмовити.

Додані до скарги матеріали повернути заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого спеціалізованого суду України

з розгляду цивільних і кримінальних справ І.К. Парінова

Рейтинг: 4.6/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
  В МВФ призвали Украину повысить ...

  В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

  На Дніпропетровщині пройшла акція ...

  На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

  Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Віртуози управління

Днямив готелі InterContinental зібралася приємна публіка, вбрання якої нагадувало ретроатмосферу у стилі 1950-х років. Дами увечірніх сукнях, чоловікив костюмах. Так у затишному залі столичного ...

Про реєстрацію представника політичної партії Українська Національна Асамблея у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, Центральна виборча комісія

Про реєстрацію представника політичної партії Українська Національна Асамблея у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу До Центральної виборчої комісії 13 серпня 2012 року надійшла заява політичної партії Українська Національна Асамблея разом з іншими документами щодо реєстрації Бережного Антона Анатолійовича представником цієї партії у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

ЮФ «АНК» защитила интересы одной из крупнейших танкерных компаний «Maersk Tankers»

Юридическая фирма «АНК» выступила юридическим советником французской компании «Maersk Tankers» в связи с задержанием танкера «Maersk Claire» в Николаевском порту. В октябре экологическая инспекция ...

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa