• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Про внесення змін до рішення НКЦПФР від 02 серпня 2012 року № 1099 «Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуНАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РІШЕННЯ

 1. 28.08.2013  № 1603
 2. Про внесення змін до рішення НКЦПФР від 02 серпня 2012 року № 1099 «Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку»

  На виконання пункту 1.1 Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку( z0584-96 ), затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24 вересня 1996 року № 215, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 жовтня 1996 року за № 584/1609 (із змінами), пункту 3 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 грудня 2001 року( z0035-02 ), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16 січня 2002 року за № 35/6323 «Щодо порядку продовження терміну дії та отримання сертифікатів особами, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні», та у зв'язку з розвитком чинного законодавства Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

  1. Внести до рішення НКЦПФР від 02 серпня 2012 року № 1099 ( vr099863-12 ) «Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку» такі зміни:

  1) Підпункт 1.3 пункту 1( vr099863-12 ), пункт 3( vr099863-12 ), пункт 8 ( vr099863-12 ) вилучити.

  У зв’язку з цим підпункти 1.4—1.6 пункту 1 вважати підпунктами 1.3-1.5.

  2) Доповнити пункт 1( vr099863-12 ) новим підпунктом 1.6 такого змісту:

  «1.6. Спеціалізована програма навчання фахівців з питань клірингової діяльності, що додається»;

  2. Визначити, що типова навчальна програма зі спеціалізації «клірингова діяльність» складається з базової програми навчання фахівців з питань фондового ринку та спеціалізованої програми навчання фахівців з питань клірингової діяльності.

  3. Визначити, що скороченою типовою програмою навчання зі спеціалізації «клірингова діяльність» є спеціалізована програма навчання фахівців з питань клірингової діяльності.

  4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім підпункту 1 пункту 1, який набирає чинності з дня набрання чинності Законом України «Про систему депозитарного обліку» ( 5178-17 ).

  5. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.

  6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії О. Мозгового.

  Голова Комісії

  Д. Тевелєв

  Протокол засідання Комісії від 28.08.2013 р. № 42

  СПЕЦІАЛІЗОВАНА ТИПОВА ПРОГРАМА навчання фахівців з питань клірингової діяльності

  Тема 1. Ліцензування професійної діяльності на фондовому ринку — клірингової діяльності

  Кількість годин — 4

  Загальні вимоги до отримання ліцензій на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку — клірингової діяльності. Порядок та умови видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії. Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку — особами, що провадять клірингову діяльність на фондовому ринку України.

  Підстави та процедура анулювання ліцензії. Порядок зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку (клірингової діяльності). Державний контроль та за дотриманням особами, що провадять клірингову діяльність ліцензійних умов. Відповідальність за порушення вимог законодавства з питань клірингової діяльності.

  Вимоги Комісії щодо сертифікації осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні: умови проходження сертифікації; порядок подання та розгляд документів для отримання сертифіката; відмова у сертифікації; підстави та порядок анулювання сертифіката.

  Тема 2. Організація торгівлі на фондовому ринку

  Кількість годин — 16

  Завдання та функції фондової біржі (далі — ФБ). Правові засади діяльності ФБ. Вимоги до реєстрації ФБ. Статут та правила ФБ.

  Органи управління та організаційна структура ФБ. Правила лістингу та делістингу ЦП. Організація біржової торгівлі ЦП. Організація торгівлі похідними ЦП. Котирування ЦП на ФБ. Заходи щодо запобігання маніпулюванню цінами під час здійснення операцій з цінними паперами на ФБ. Члени ФБ та вимоги до них.

  Взаємодія фондових бірж з торговцями цінних паперів стосовно отримання і оприлюднення інформації про вчинені торговцями правочини з цінними паперами.

  Взаємодія фондових бірж з емітентами цінних паперів при розкритті інформації емітентом, цінні папери якого знаходяться у лістингу організатора торгівлі.

  Взаємодія з депозитарною системою. Сучасні технології проведення біржових торгів.

  Тема 3. Клірингова діяльність. Державне регулювання та контроль клірингової діяльності

  Кількість годин — 8

  Поняття клірингової діяльності (КД). Поняття клірингу. Утворення клірингової установи (КУ). Договори, які зобов’язана укласти особа, яка провадить КД. Провадження клірингової діяльності. Внутрішні документи, які має зареєструвати особа, яка має намір провадити КД. Правила клірингу. Механізми зниження ризиків невиконання або неналежного виконання зобов’язань, що передбачені договорами, укладеними на фондовій біржі. Центральний контрагент.

  Вимоги до організації внутрішньої системи обліку особи, яка провадить КД. Вимоги до порядку взяття на облік учасників клірингу особою, що провадить КД. Вимоги до порядку здійснення клірингу. Вимоги до організації створення системи зниження ризиків при провадженні клірингової діяльності. Вимоги до провадження клірингової діяльності. Вимоги до порядку надання особою, що провадить КД, інформації для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів.

  Державне регулювання та контроль за КД.

  Тема 4. Технічне забезпечення клірингової діяльності на фондовому ринку

  Кількість годин — 8

  Програмне забезпечення осіб, що провадять КД. Міжнародні інформаційні системи та технічний аналіз ринку ЦП. Сучасні програмно-технічні засоби для забезпечення виконання операцій з ЦП. Практичні особливості роботи з програмними продуктами для осіб, що провадять КД.

  Основні характеристики операційних систем, систем управління базами даних. Використання Інтернет-технологій в діяльності осіб, що провадять КД.

  Тема 5. Вимоги Комісії щодо складання та подання адміністративних даних з питань клірингової діяльності

  Кількість годин — 2

  Порядок складання та подання особами, що провадять КД адміністративних даних: види інформації, що подаються до Комісії; порядок складання та надання інформації до Комісії, державний контроль за складанням та поданням адміністративних даних.

  Тема 6. Організація торгівлі похідними (деривативами)

  Кількість годин — 8

  Види строкових фінансових інструментів. Ф’ючерсний контракт. Опціон. Організація торгівлі ф’ючерсними контрактами та опціонами. Система гарантій виконання зобов’язань. Страхові внески (маржа). Кліринг та розрахунки за строковими інструментами. Захист учасників похідних (деривативів) від запобігання та маніпулювання цінами похідних (деривативів).

  Тема 7. Організація діяльності особи, яка провадить клірингову діяльність

  Кількість годин — 4

  Внутрішні документи особи, яка провадить КД: регламент, внутрішнє положення, внутрішній порядок.

  Вимоги Комісії щодо типових договорів, що укладаються особою, яка провадить КД.

  Організаційно-технічне забезпечення діяльності особи, яка провадить КД: приміщення, сховища, комп’ютерна техніка і оргтехніка, фахівці.

  Лекційних та практичних занять — 50 год.

  Поточна перевірка знань — 4 год.

  Кваліфікаційний іспит — 8 год.

  Загальна кількість — 62 год.

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.9/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Планшети витісняють з ринку персональні комп’ютери

  Продажі персональних компютерів в усьому світі падають пять кварталів поспіль. За другий триместр цього року користувачі купили лише 76мільйонівкомпютерів це майже на 11% менше ніж минулого ...

  Автоексперт в Києві

  Послуги незалежного експерта з проведення автоекспертиз, оцінка збитку по ДТП, оцінка вартості автомобіля

  Деякі питання щодо ліцензування виду господарської діяльності - імпорт дисків для лазерних систем зчитування, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

  Деякі питання щодо ліцензування виду господарської діяльності — імпорт дисків для лазерних систем зчитування Відповідно до Законів України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування"( 2953-14 ), "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ), постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698( 1698-2000-п ) "Про затвердження переліку органів ліцензування", наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 08.08.2002 № 244( z0704-02 ) "Про Порядок видачі ліцензій на вид господарської діяльності — експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.08.2002 за № 704/6992, та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.03.2013 № 321 ( v0321731-13 ) "Деякі питання прийняття та оформлення рішень з питань ліцензування" НАКАЗУЮ:

  Д.Табачник создал рабочую группу для улучшения образования по международному праву

  Министр образования и науки, молодежи и спорта Дмитрий Табачник с целью приведения содержания высшего образования по направлению «Международное право» в соответствие с современными требованиями ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa