• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Без прокурора й адвоката, зате в наручниках

    Без прокурора й адвоката, зате в наручникахКАТУВАННЯМ — НІ!

    У державі немає механізмів для боротьби зі знущанням над дітьми, що конфліктують із законом

    Ні для кого не секрет, що в нашій країні до дітей та підлітків, які порушили закон або яких тільки підозрюють у його порушенні, застосовують насильство. Або, простіше кажучи, їх банально б’ють, використовуючи засоби, що не лишають явних слідів на тілі, а то й катують, надіваючи на голову поліетиленові пакети, протигази, від чого дитина елементарно починає задихатися.

    Проте наскільки це ганебне явище вкоренилося у вітчизняній пенітенціарній системі, достеменно не скаже ніхто, тож правозахисники — за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні, — аби з’ясувати, як усе є насправді, вирішили провести цілеспрямовані дослідження «Катування та жорстоке поводження з дітьми в Україні» і «Права дітей, які перебувають у закладах соціальної реабілітації».

    До підлітків-правопорушників слід ставитися з повагою. Фото з сайту WarNet.ws

    Жорстока реальність

    Результати цих досліджень, підготовлені й днями оприлюднені двома харківськими організаціями — Правозахисною групою та Інститутом соціальних досліджень, — вразили хіба що тим, що ніхто з дослідників не побачив і не почув нічого нового, проте картина, наявна у колоніях і школах та училищах соціальної реабілітації, просто жахлива. Ось що розповів правозахисникам підліток, який нарівні із ще сотнею дітлахів, що перебувають у конфлікті з законом, брав участь у дослідженні: «Тільки співробітники міліції, батьків та інших людей не було. Один з міліціонерів — міцний такий мужик — бив нас, на мене надівали наручники. У райвідділі протримали цілий день, а потім на поруки відпустили додому».

    І така «поведінка» дорослих стражів порядку, виявляється, ще квіточки порівняно з тим, що часом доводиться переживати цим підліткам. Опитування показало, що при затриманнях і допитах відбувається цілий «букет» порушень прав неповнолітніх: від неповідомлення близьким про затримання й місце перебування дитини до побиття, погроз, створення нелюдських умов перебування.

    «Але ж жодна дитина не народжується, щоб бути правопорушником, просто так складаються життєві обставини, що вона вступає у конфлікт із законом, — зазначила під час презентації Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, — тож ми замовили це дослідження, аби зрозуміти, що треба робити». За словами омбудсмена, нагальне завдання — на основі отриманих результатів підготувати зміни до законодавства, хоч поки що невідомо, хто стане автором цих змін. Та Валерія Лутковська переконана, що до кінця року із завданням упораються. І, що найімовірніше, воно ляже на плечі уряду.

    Карцер для дітей — недопустимо

    Представники Генеральної прокуратури й Державної пенітенціарної служби, які взяли участь у дискусії щодо обговорення рекомендацій на основі досліджень, зі свого боку, підкреслили, що завдяки дії нового Кримінального процесуального кодексу кількість дітей, які перебувають у колоніях для неповнолітніх, різко скоротилася. Відтепер, аби позбавити дитину волі, треба ну дуже серйозні підстави. Проте визнали, що робиться однаково недостатньо. Скажімо, найчастіше, вибираючи методи роботи, працівники міліції не роблять жодних винятків для неповнолітніх. Адвокатська допомога для таких дітей зазвичай недоступна й неефективна. У системі досі існує така форма покарання, як поміщення неповнолітніх у карцер, що згідно з міжнародним законодавством визнано жорстоким поводженням тощо.

    «Ми підготували цей звіт не для того, щоб критикувати процеси, які відбуваються в Україні, а щоб рухатися вперед, — зазначила голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. — Насправді Україна вже досягла прогресу в розв’язанні цього украй складного завдання. Є концепція ювенальної юстиції, діє новий КПК, проте зупинятися зарано». Серед рекомендацій, до яких варто дослухатися насамперед, — слід невідкладно забезпечити суворе дотримання процедури при затриманні дитини (обов’язково повідомляти родичам, забезпечувати медичний огляд, допомогу адвоката і психолога). А також безперешкодну конфіденційну подачу скарг та контроль їх розгляду, одночасно з чим заборонити перлюстрацію скарг та вводити на вимогу жертви запобіжні заходи, спрямовані на її ізоляцію від кривдника. Окрім того, у закладах соціальної реабілітації слід відмовитися від практики обмеження контактів із рідними — і телефонних дзвінків, і побачень — як покарання за порушення режиму.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.7/5, базується на 12 голосах.
    Юридичні новини
      В МВФ призвали Украину повысить ...

      В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

      На Дніпропетровщині пройшла акція ...

      На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

      Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

      Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

    Це буде Вам цікаво:

    Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання, Верховна Рада України

    ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє: 1. Відповідно до статті 89 Конституції України( 254к/96-ВР ), статті 5 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" ( 116/95-ВР ) утворити комітети Верховної Ради України сьомого скликання:

    Минюст утвердил новый порядок подачи ходатайства о помиловании

    Министерство юстиции утвердило новую редакцию Порядка представления в Администрацию Президента Украины материалов о помиловании. Соответствующий приказ подписал министр юстиции Александр Лавринович, ...

    Контакти

    (044)

       Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

       Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

    Наші Послуги

    Юридичні консультації
    Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
    Послуги в суді
    Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
    Адвокат із карних справ
    Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
    Послуги сімейного адвоката
    Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
    Юридична допомога
    Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
    Спадкові справи
    Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
    Реєстрація підприємств
    Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
    Юридична адреса
    Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
    Адвокат у кримінальній справі
    Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
    Сімейний адвокат
    Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
    Автоадвокат
    Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

    Наші Вакансії

    Вакансія юриста
    Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

    Суди Києва

    Голосіївський районний суд
    Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Дарницкий районний суд
    Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Деснянский районний суд
    Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Дніпровский районний суд
    Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Оболонський районний суд
    Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Печерський районний суд
    Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Подільський районний суд
    Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Святошинський районний суд
    Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Солом'янський районний суд
    Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    Шевченківський районний суд
    Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
    35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa