• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Щодо справляння плати за виконання митних формальностей, Державна митна служба УкраїниДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 1. 20.12.2012 № 11.1/1.2-15.1/14201-ЕП
 2. Начальникам митниць

  Щодо справляння плати за виконання митних формальностей

  З метою уніфікованого підходу до застосування окремих положень Порядку справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них( z0955-12 ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.05.2012 № 610, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.06.2012 за № 955/21267 (далі — Порядок), повідомляємо наступне.

  Щодо прийняття рішення про виконання митних формальностей поза робочим часом

  Пунктом 1.7 Порядку ( z0955-12 ) передбачено, що рішення про виконання митних формальностей поза робочим часом, установленим для митного органу, приймається керівником (заступником керівника) митного органу шляхом видання письмового розпорядження на підставі письмової заяви декларанта або уповноваженої ним особи.

  Частиною 2 статті 574 Митного кодексу України( 4495д-17 ) передбачено, що для виконання невідкладних заходів з митного контролю, митного оформлення, боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил та інших службових завдань посадові особи митних органів України за розпорядженням керівника митного органу або його заступника можуть залучатися до роботи в надурочний, а також у нічний час, у святкові, вихідні та неробочі дні.

  Порядок залучення працівників до надурочних робіт визначається законодавством України про працю.

  Згідно з пунктом 6 Дисциплінарного статуту митної служби України ( 2805-15 ), затвердженого Законом України від 06.09.2005 № 2805-IV, формою реалізації службових повноважень керівників митних органів є накази та розпорядження.

  Таким чином, рішення про залучення посадових осіб митного органу до виконання митних формальностей поза установленим робочим часом, приймається керівником (заступником керівника) митниці або керівником (заступником керівника) митного поста у формі письмового розпорядження з поіменним переліком працівників, які залучаються до надурочних робіт, та з обов'язковим погодженням такого рішення з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілкового представника) митного органу.

  Оплата праці посадових осіб митних органів у цих випадках провадиться відповідно до чинного законодавства (стаття 106 Кодексу законів про працю України ( 322-08 )) в межах затвердженого митному органу фонду оплати праці.

  Згідно наданих повноважень відповідальним за дотримання фінансово-бюджетної і штатно-кошторисної дисципліни та організацію бухгалтерського обліку в митниці є керівник митниці, а тому саме він є розпорядником бюджетних коштів та має право підписувати фінансові документи, зокрема ті, що стосуються оплати праці працівників.

  Тобто, рішення щодо оплати праці посадових осіб митного органу за виконання митних формальностей у надурочний, нічний час, а також у святкові, вихідні та неробочі дні, уповноважений приймати виключно керівник митниці.

  Таким чином, рішення про виконання митних формальностей поза робочим часом, установленим для митного органу, приймається керівником (заступником керівника) як митниці, так і митного поста, а рішення про оплату праці залучених до виконання таких митних формальностей працівників приймається виключно керівником митниці.

  Враховуючи викладене, оплата праці посадовим особам митного органу, залученим до виконання митних формальностей поза установленим робочим часом на підставі письмового розпорядження керівника (заступника керівника) митного поста, здійснюватиметься на підставі відповідного наказу, виданого керівником митниці за поданням керівника (заступника керівника) митного поста із зазначенням поіменного переліку залучених працівників та відповідної інформації про тривалість виконання таких митних формальностей.

  При цьому керівник митниці повинен забезпечити належний облік надурочних робіт з метою недопущення перевищення для кожного працівника граничних норм застосування надурочних робіт, передбачених статтею 65 Кодексу законів про працю України( 322-08 ).

  Щодо справляння плати при митному оформленні вантажів, які переміщуються через митну територію України відповідно до Закону України "Про транзит вантажів"( 1172-14 )

  Підпунктом 3.1.2 пункту 3.1 статті 3 Порядку( z0955-12 ) передбачено, що плата не справляється при митному оформленні вантажів, які переміщуються через митну територію України відповідно до Закону України "Про транзит вантажів" ( 1172-14 ) (далі — Закон). Тобто, звільнення від плати надається, якщо стосовно вантажу здійснюються митні формальності з метою його митного оформлення, та якщо вантаж є транзитним в розумінні Закону.

  Так, відповідно до статті 1 Закону( 1172-14 ) термін "транзит вантажів" вживається в ньому в значенні перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України. Звільнення від сплати будь-яких інших платежів, крім єдиного збору, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, передбачене статтею 3 Закону( 1172-14 ), застосовується для забезпечення свободи саме такого виду перевезення.

  Тобто, під час здійснення митних формальностей стосовно вантажів, які є транзитними відповідно до Закону( 1172-14 ), плата згідно підпункту 3.1.2 пункту 3.1 статті 3 Порядку( z0955-12 ) не справляється.

  Т. в.о. Голови Служби

  О. М. Дороховський

  WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.6/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  Про відзначення 40-річчя від дня присвоєння місту Керчі почесного звання "Місто-Герой", Верховна Рада України

  ПОСТАНОВА  Верховної Ради України 14 вересня 2013 року виповнюється 40 років з дня присвоєння місту Керчі почесного звання "Місто-Герой". Цю високу відзнаку місто отримало за визначні заслуги перед Вітчизною, масовий героїзм, мужність та стійкість його жителів і воїнів армії, військово-морського флоту та авіації, що захищали місто та Керченський півострів у 1941-1945 роках.

  Щодо зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів, випущених Відкритим акціонерним товариством «Новгород-Сіверський райагропостач», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Щодо зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів, випущених Відкритим акціонерним товариством «Новгород-Сіверський райагропостач»

  Відсутність Мессі – це втрачені доходи для «Барселони»

  Відсутність лідера Барселони аргентинця Ліонеля Мессі на футбольному полі не дозволяє каталонцям отримувати максимальний прибуток від товариських матчів.

  ВККА.НЕТ: В Харьковской области прошла альтернативная конференция адвокатов

  Как уже сообщалось, сегодня в отеле «Харьков» в городе Харькове состоялась учредительная конференция адвокатов Харьковской области. Однако, как стало известно администрации сайта ВККА. НЕТ, сегодня ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa