• Нашими кліентами вже стали:
  Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

Забудьте слово «мораторій»

  Забудьте слово «мораторій»

  Влада та банкіри сподіваються на те, що новий закон, який значно посилив захист вкладників, сприятиме зростанню обсягів депозитів

  Попри те, що, за даними різних джерел, включаючи Нацбанк, суми вкладів українських громадян щомісяця зростають, парламент вирішив ще більше посприяти цьому процесу. А саме ухвалити закон, який би надавав широкі права вкладникам. Насамперед захищав їх, а не лише банківську установу. Бо як навчила нас криза 2008—2009 рр., побоюватися власникам депозитів у разі краху банків є чого.

  Повернуть гроші за сім днів

  Таким актом, який набрав чинності 22 вересня цього року, став Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». За словами заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Андрія Оленчика, дуже важливим надбанням цього документа можна вважати те, що у ньому повністю зникає поняття «мораторій на видачу вкладів фізосіб».

  «До того ж, скорочується термін початку здійснення виплат відшкодування за вкладами неплатоспроможних банків з двох місяців до семи днів з моменту ухвалення рішення про відкликання ліцензії конкретної фінустанови та ліквідації банку. І нарешті ще одне приємне для вкладників нововведення: збільшено розмір відшкодування зі 150 до 200 тис. грн, що розповсюджується також на фінустанови, які перебувають у стадії ліквідації», — заявив він.

  Слід додати, що цей закон розширив повноваження ФГВФО у частині щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку шляхом здійснення тимчасової адміністрації та їхньої ліквідації. Як відомо, раніше цими функціями було наділено Нацбанк. Деякі експерти, приміром, адвокат, партнер юридичної фірми «Закон Перемоги» Марина Саєнко, вважають, що регулятор таким чином хоче зняти із себе відповідальність за фінансові результати оздоровлення проблемних банків.

  Утім, не можна не погодитися із багатьма позитивами документа, який накреслює конкретну фінансову допомогу фонду. Приміром, законом передбачено, що його учасники повинні станом на останній робочий день кожного кварталу здійснювати нарахування регулярного збору до ФГВФО на підставі ступенів ризиків того чи того банку.

  Відтепер, можливо, українці перекладуть «мертві» заощадження із банок у фінансові установи. Фото з сайтуclip.dn.ua

  Нам відсотки не важливі, нам потрібні гарантії

  Однак і самі банкіри переважно схвалюють цей закон. Так, на думку голови правління Райффайзен Банк Аваль Володимира Лавренчука, цей документ чітко визначив не просто превентивні заходи, а довгострокову програму дій на банківському ринку. «Безумовно, такий документ надасть неабиякий поштовх до збільшення кількості довгострокових депозитів, які зараз не користуються особливим попитом у населення (фізособи боялися робити такі вклади, не маючи широких гарантій їх повернення. — Авт.). А саме такі вклади — основа ресурсного потенціалу будь-якого банку. Навіть через це треба вітати цей закон», — зазначив він.

  А ось заступник голови правління «Дочірнього банку «Сбєрбанку Росії» Ірина Князєва вважає, що людям тепер не настільки важливі підвищені відсоткові ставки за вкладами (що досягли вже незрозумілих розмірів. — Авт.), а саме гарантії їх повернення у разі якої-небудь форс-мажорної обставини.

  Тут І. Князєва має рацію на всі 100%, бо автор цієї статті вже сам тримає три роки накопичені гроші в банку, щоправда, не на депозиті, а у скриньці, і має чимало знайомих, які роблять так само. І ніхто навіть не заїкається про перекладання на депозит, головне — зберегти те, що маємо.

  Відтепер фізособи, можливо, і почнуть переглядати своє ставлення до вкладів. Хоч це і вельми спірне питання. Принаймні зараз незалежні експерти не можуть стверджувати, що так воно і станеться.

  Та не всі вкладники зможуть спати спокійно після набуття чинності цього закону. Так, згідно із ст. 26 документа, ФГВФО не відшкодовуватиме, приміром, кошти, розміщені на вклад у банку особою, яка на індивідуальній основі отримує від нього проценти на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або має інші фінансові привілеї від банку. Також це стосується осіб, які надавали фінустанові професійні послуги — аудиторів, юридичних радників, оцінщиків. Не побачать своїх грошей і власники вкладу, що є предметом застави та забезпечує виконання зобов’язань вкладника перед цим банком.

  Утім, як вважає радник практики вирішення спорів Міжнарождної юридичної фірми Integrites Анна Тищенко, ці умови не стосуються більшості звичайних вкладників, тому вони не критичні.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, базується на 12 голосах.
  Юридичні новини
   В МВФ призвали Украину повысить ...

   В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

   На Дніпропетровщині пройшла акція ...

   На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

   Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

  Це буде Вам цікаво:

  ЕС выделит Украине 500 млн евро в ноябре

  Европейский Союз уже в ноябре может предоставить Украине 500 млн евро макрофинансовой помощи, как второй транш в рамках второй программы макрофинансовой помощи. Об этом после состоявшейся сегодня ...

  Европарламент рекомендует ЕС подписать Соглашение об ассоциации с Украиной

  Европейский парламент на своей сессии в Страсбурге проголосовал за предоставление мандата Совету ЕС на подписание Соглашения об ассоциации с Украиной, если официальный Киев выполнит все необходимые ...

  Контакти

  (044)

     Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

     Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

  Наші Послуги

  Юридичні консультації
  Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
  Послуги в суді
  Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
  Адвокат із карних справ
  Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
  Послуги сімейного адвоката
  Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
  Юридична допомога
  Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
  Спадкові справи
  Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
  Реєстрація підприємств
  Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
  Юридична адреса
  Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
  Адвокат у кримінальній справі
  Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
  Сімейний адвокат
  Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
  Автоадвокат
  Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

  Наші Вакансії

  Вакансія юриста
  Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

  Суди Києва

  Голосіївський районний суд
  Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дарницкий районний суд
  Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Деснянский районний суд
  Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Дніпровский районний суд
  Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Оболонський районний суд
  Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Печерський районний суд
  Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Подільський районний суд
  Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Святошинський районний суд
  Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Солом'янський районний суд
  Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  Шевченківський районний суд
  Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
  35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa