Справа № 761/10401/14-к
Провадження №1-кп/761/505/2014
УХВАЛА
іменем України
22 квітня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Радуцької Л.В.
секретаря судового засідання Сердюка М.А.
прокурора Денисенко О.П.
обвинуваченого ОСОБА_1
захисника ОСОБА_2
провівши в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 12012110100000288 відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Алма-Ата, громадянина України, із вищою освітою, який одружений, працює заступником директора ТОВ "Тєхмашексім Україна", зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1, раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Обвинувальний акт з додатками відносно ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, надійшов до Шевченківського районного суду м. Києва 08 квітня 2014 року.
Обвинувачений ОСОБА_1 в підготовчому судовому засіданні заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строків давності.
Захисник підтримала клопотання обвинуваченого та просила звільнити його від кримінальної відповідальності з зазначених ним підстав.
Прокурор не заперечувала щодо задоволення клопотання обвинуваченого та звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши обвинувальний акт з додатками, суд приходить до наступного висновку.
Як убачається з обвинувального акта, ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, в тому, що він працюючи з 02 червня 2005 року директором ТОВ Туристична компанія "Брама", до повноважень якого входило здійснення управління господарською діяльністю, розпорядження всім майном, в тому числі коштами товариства, укладання договорів, будучи службовою особою, протягом часу з жовтня 2005 року по 12 травня 2006 року організував напрямок роботи підприємства, пов'язаний з продажем туристичних поїздок на чемпіонат світу по футболу до Німеччини з наданням квитків на футбольні матчі. При цьому укладав договори про надання послуг з організації поїздки до Німеччини на чемпіонат світу по футболу з юридичними і фізичними особами, які розраховувалися за виконання умов договору готівковими та безготівковими коштами. В подальшому, ОСОБА_1 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, маючи можливість безперешкодно і безконтрольно розпоряджатися майном, грошовими коштами, отриманими готівкою, в касу підприємства вчасно не задавав, по бухгалтерському обліку належним чином не проводив, а направив ці грошові кошти на потреби підприємства, внаслідок чого спричинив потерпілим матеріальні збитки на загальну суму 1 179 606 грн. 31 коп.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 зазначив, що йому зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності та не заперечував проти звільнення від кримінальної відповідальності за закінченням строків давності.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом, зокрема, у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно з правилами ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Обвинувачений ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, яке відповідно до ст.12 КК України є злочином середньої тяжкості.
Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
Як убачається з обвинувального акта, кримінальне правопорушення вчинено у період з жовтня 2005 року по 12 травня 2006 року.
З урахуванням викладеного, оскільки з дня вчинення кримінального правопорушення, минуло понад п'ять років, клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності підлягає задоволенню, а кримінальне провадження стосовно нього закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 44, 49 КК України, ч. 2 ст. 284, п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_1 задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 367 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження № 12012110100000288 відносно ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, - закрити.
Цивільний позов потерпілих ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ТОВ "Компанія "Техніка плюс", ТОВ "Бюро міжнародного туризму "ВсюдуБуду", ТОВ "Центр 1000 мандрів", ПП "Туристична агенція "Всесвіт", ДП "Селезньов Тур" залишити без розгляду, роз'яснивши їх право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.
Запобіжний захід ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: