ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 травня 2014 року м. Київ № 826/6725/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:
за позовомОСОБА_1 до відповідача Генеральної прокуратури Українипровизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача Генеральної прокуратури України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Так, перевіривши подану позивачкою позовну заяву, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив, що дана заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В даному випадку, позивачкою заявлено позовні вимоги до Генеральної прокуратури України, проте як останньою (позивачкою) в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, взагалі не зазначено у позовній заяві найменування відповідача до якого заявлено позовні вимоги, поштову адресу відповідача, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.
Крім того, як вбачається з позовної заяви, позивачкою не долучено до позовної заяви копій документів, на які остання посилається в своїй позовній заяві, як на докази, а саме: копії листа позивачки до Генеральної прокуратури України від 15.04.2014 р., копії відповіді Генеральної прокуратури України від 22.04.2014 р. на лист позивачки, а відповідно, позивачкою також не виконано вимог положень ч. 2 ст. 106 КАС України, згідно якої - на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Також, відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.
Однак, в даному випадку, позивачкою до позовної заяви не долучено жодного доказу сплати нею судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру, що, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р), за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а саме (з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року) - 73,08 грн.
Також, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначена категорія осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Проте, позивачкою не долучено до позовної заяви жодних доказів про її приналежність до певної категорії осіб, які згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільняються від сплати судового збору.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 106 КАС України, позивачці необхідно надати до позовної заяви докази слати судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру в розмірі 73,08 грн., або надати допустимі докази щодо права звільнення неї від сплати судового збору, із посиланням на відповідні положення ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Крім того, щодо поданої позивачкою позовної заяви суд зазначає, що така позовна заява складена позивачкою російською мовою, проте як відповідно до положень ч. 3 ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики» - сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Так, відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.
Враховуючи зазначене, та норми наведеного законодавства, позивачці слід подавати до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Зважаючи на викладене, позивачці слід подати до суду уточнену позовну заяву разом із відповідними додатками (доказами) із врахуванням зауважень, визначених судом.
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача Генеральної прокуратури України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - без руху, з наданням позивачці часу для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача Генеральної прокуратури України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - без руху.
2. Встановити позивачці строк на усунення недоліків позовної заяви до 09.06.2014 р.
3. Попередити позивачку про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська