КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/19473/13-а
УХВАЛА
06 травня 2014 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Спеценергопостач» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 березня 2014 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спеценергопостач» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 березня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Як вбачається зі зворотнього повідомлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 81, том 2), копію оскаржуваної постанови отримано уповноваженим представником позивача 24 березня 2014 року.
Як вбачається з відтиску штампу поштового відділення, апеляційну скаргу було направлено до суду поштою 15 квітня 2014 року.
Частиною 2 ст. 186 КАС України встановлено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Враховуючи вимоги ст. ст. 103, 186 КАС України, суд зазначає, що останній день строку на подання апеляційної скарги – 03 квітня 2014 року.
Отже, апелянтом було пропущено строк на апеляційне оскарження.
Згідно з вимогами частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Разом з апеляційною скаргою апелянтом було подано до суду клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги, в якому зазначено, що оскаржувану постанову суду першої інстанції позивач отримав 02 квітня 2013 року та у зв’язку з необхідністю підготування апеляційної скарги пропустив встановлений законом строк.
Суд звертає увагу, що належним доказом отримання копії оскаржуваної постанови суду першої інстанції є зворотнє повідомлення про вручення поштового відправлення, з якого вбачається, що копію постанови було отримано апелянтом 24.03.2014 року, а тому твердження скаржника про отримання тексту постанови 02 квітня 2014 року не відповідає дійсним обставинам справи.
Отже, апелянтом було пропущено строк на апеляційне оскарження.
Причини пропуску строку на подання апеляційної скарги, наведені в клопотанні апелянта про поновлення строку на апеляційне оскарження, не можуть бути визнані поважними, оскільки поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами.
Згідно з вимогами частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки апелянтом пропущено строк, встановлений ст. 186 КАС України, а причини пропуску строку не можуть бути визнані судом поважними, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху.
Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції заяви про поновлення строків з наведенням інших підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 березня 2014 року.
Керуючись ст. ст. 103, 160, 186, 189, 206, 254 КАС України, –
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Спеценергопостач» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 березня 2014 року залишити без руху та надати строк на усунення недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Б. Парінов