• Нашими кліентами вже стали:
    Ми вже не перший рік надаємо юридичні послуги резидентам та нерезидентам України, і за цей час нашими кліентами стали відомі українські та зарубіжні фірми и корпорації, що підтверджує наш професіоналізм.

про визнання неправомірними дій відповідача та про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого раді - Богуславський районний суд Київської області - Якутюк В. С.

  1. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-18292/11 Провадження № 2-а/1004/10290/2012 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2012 року

Богуславський районний суд Київської області в складі головуючого судді Якутюка В. С., розглянувши у порядку скороченого провадження в залі суду в м. Богуславі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання неправомірними дій відповідача та про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю, як непрацюючому пенсіонеру та про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, як потерпілому від Чорнобильської катастрофи,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувшись до суду з даним позовом, просить визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у проведені перерахунку доплати до пенсії йому, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а також неправомірною відмову у проведенні перерахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4.

Згідно положень ст.ст. 39,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач просить зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплатити йому недоотримані суми додаткової пенсії за шкоду завдану здоров'ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком та провести доплату до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Відповідач у термін передбачений ст. 183-2 КАС України не подав заперечення на позов.

Позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Позивач являється особою, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю і як непрацюючий пенсіонер згідно положень ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на щомісячну доплату до основної пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Також позивач являється потерпілим від Чорнобильської катастрофи четвертої категорії, що підтверджується відповідним посвідченням і відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому повинна виплачуватися щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Відповідач в даному випадку до 23 липня 2011 року діяв неправомірно та не приймав до уваги рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, яким було визнано неконституційним п. 28 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким було внесено зміни в ст. ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому з 22 травня 2008 року діяли положення статті 39 вказаного Закону, яка визначає, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, підвищуються у розмірі однієї мінімальної заробітної плати та ст. 51 Закону, яка визначає, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю особам віднесеним до категорії 4 виплачується в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, так як відповідно до ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Позов згідно положень ч. 2 ст. 99 КАС України підлягає задоволенню за період з 19 січня 2011 року по 23 липня 2011 року відповідно до вимог ст.ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки з 23.07.2011 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 745 від 6 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, яка була прийнята на виконання Закону № 3491-УІ від 14.06.2011 року, яким визначено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(Відомості Верхов ної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 з наступними змінами) застосову ються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду Ук раїни на 2011 рік.

Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII „Прикінцеві положення" Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік"

від 23 грудня 2010 року № 2857І з наступними змінами.

З 01 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про державний бюджет України на 2012 рік», прикінцевими положеннями якого установлено (п.3), що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраж дали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статей 5, 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни»(Відомості Верховної Ради Ук раїни, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами), … застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи із наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Конституційний Суд України 25 січня 2012 року в справі № 3-рп/2012 за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України, роз'яснив, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Враховуючи зазначені роз'яснення Конституційного Суду України, а також положення пункту четвертого прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, пункту третього прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивача про перерахунок пенсії за період починаючи з 23 липня 2011 року.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату доплати до основної пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю за період з 01 грудня 2010 року по 19 січня 2011 року необхідно залишити без розгляду відповідно до положень ст. 100 КАС України.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст.11, 17, 18, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, ст.ст. 39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", п. 4 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857І, п. 3 прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року №4282-УІ, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10- рп/2008, рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20- рп/2011, рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № 3- рп/2012, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у проведенні перерахунку доплати до пенсії ОСОБА_1, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, згідно положень ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у проведенні перерахунку ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, згідно положень ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області провести перерахунок з урахуванням фактично виплачених сум та виплатити ОСОБА_1 щомісячні доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати за період з 19 січня 2011 року по 23 липня 2011 року відповідно до вимог ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховуючи зміни діючого законодавства щодо встановлення нових розмірів мінімальної заробітної плати за цей період.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області провести ОСОБА_1 у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, як особі віднесеній до категорії 4, у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 19 січня 2011 року по 23 липня 2011 року враховуючи зміни діючого законодавства щодо встановлення нових розмірів прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян за цей період.

Позов в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату доплати до основної пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю за період з 01 грудня 2010 року по 19 січня 2011 року залишити без розгляду відповідно до положень ст. 100 КАС України.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Сторони звільнити від сплати судового збору.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: В. С. Якутюк

Рейтинг: 4.8/5, базується на 12 голосах.
Юридичні новини
    В МВФ призвали Украину повысить ...

    В МВФ призвали Украину повысить тарифы в нефтегазовом секторе Украине следует повысить тарифы в нефтегазовом секторе. Об этом на Международном инвестиционном форуме в Киеве заявил постоянный представитель МВФ на Украине Жером Ваше.

    На Дніпропетровщині пройшла акція ...

    На Дніпропетровщині пройшла акція «Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» З метою розяснення маленьким пішоходам та їх батькам правила поведінки на дорозі в темну пору доби, працівники сектору профілактичної роботи відділу ДАІ з обслуговування міста Кривий Ріг провели ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися ...

    Найголовніше навчити дітей дотримуватися Правил дорожнього руху і використовувати світловідбиваючі елементи В Управлінні Державтоінспекції Миколаївської області відбулася прес-конференція на тему Стан аварійності за участю, з вини дітей і пішоходів.

Це буде Вам цікаво:

Д.Табачник создал рабочую группу для улучшения образования по международному праву

Министр образования и науки, молодежи и спорта Дмитрий Табачник с целью приведения содержания высшего образования по направлению «Международное право» в соответствие с современными требованиями ...

Эксперты рассказали, как доказать статус бенефициарного собственника

Сегодня украинское отделение Международной налоговой ассоциации (IFA) провело образовательный семинар на тему «Концепция «бенефициарного собственника» и обмен информацией» при участии ведущих юристов. Об этом сообщает корреспондент «ЮП».

які перебувають у сфері управління Міністерства охорони здоров'я України, щодо одержувачів одноразової адресної грошової допомоги, Міністерство охорони здоров'я України

Про встановлення квоти на 2013 рік для вищих навчальних закладів, які перебувають у сфері управління Міністерства охорони здоров'я України, щодо одержувачів одноразової адресної грошової допомоги

Контакти

(044)

   Якщо Ви потребуєте допомоги юриста, кваліфікованого адвоката, чи будь-якої юридичної послуги, зателефонуйте до нас за вищевказаним телефоном; ми зробимо все можливе, щоб Вам допомогти!

   Або, якщо у Вас немає змоги зв'язатись із нами, заповніть форму нижче і ми Вам зателефонуємо:

Наші Послуги

Юридичні консультації
Безкоштовна і на платній основі допомога юристів по Україні
Послуги в суді
Представництво інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів
Адвокат із карних справ
Допомога адвоката у кримінальних справах, участь у допитах
Послуги сімейного адвоката
Юрист по сімейним питанням надасть повний спектр послуг
Юридична допомога
Консультації від юристів по питанням будь-якої складності
Спадкові справи
Оформлення спадщини, поновлення строків на спадок, спадкування через суд
Реєстрація підприємств
Реєстрація ТОВ, ПП та ліквідація ФОП, послуги для бізнесу
Юридична адреса
Юридичні адреси у всіх районах Києва та у містах області
Адвокат у кримінальній справі
Адвокат надасть послуги із кримінального права за помірну ціну у всіх областях України
Сімейний адвокат
Спадщина, розлучення, розподіл майна, місцепроживання дитини
Автоадвокат
Захист автовласників, допомога юриста та адвоката по ДТП, судові спори зі страховою компанією, відшкодування збитків, послуги автоексперта

Наші Вакансії

Вакансія юриста
Вільні вакансії на посади молодшого юриста та юриста в юридичній компанії

Суди Києва

Голосіївський районний суд
Голосіївський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дарницкий районний суд
Дарницкий суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Деснянский районний суд
Деснянский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Дніпровский районний суд
Дніпровский суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Оболонський районний суд
Оболонський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Печерський районний суд
Печерський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Подільський районний суд
Подільський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Святошинський районний суд
Святошинський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Солом'янський районний суд
Солом'янський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
Шевченківський районний суд
Шевченківський суд, м.Київ: новини, адреса, реквізити тощо.
35cb4f48bd529bcedde62c8e21cb9aaa