КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а/1017/4321/12 Головуючий у 1-й інстанції: Пархоменко В.М. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
УХВАЛА
Іменем України
28 лютого 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області на постанову Миронівського районного суду Київської області від 13 липня 2012 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного Фонду України у Київській області про визнання дій протиправними, перерахунок пенсії,-
встановив:
22 серпня 2011 року позивач звернувся до Миронівського районного суду Київської області з позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України у Київській області про визнання дій відповідача , які полягають у не проведені перерахунку та невиплаті доплати до пенсії відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" неправомірними; зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату доплати до пенсії згідно ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати за період з 01 січня 2011 року з подальшою виплатою; визнання дій відповідача які полягають у непроведені перерахунку та невиплаті додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю відповідно до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" неправомірними; зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю згідно ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розміір 75% мінімальної пенсії за віком з 01 січня 2011 року з подальшою виплатою.
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 11 квітня 2012 року позовні вимоги позивача за період з 01 січня 2011 року по 21 лютого 2011 року залишено без розгляду.
Постановою Миронівського районного суду Київської області від 13 липня 2012 року позовні вимоги позивача до Головного Управління Пенсійного Фонду України у Київській області про визнання дій протиправними, перерахунок пенсії задоволено частково, а саме: визнано дій відповідача по відмові у перерахунку та виплати позивачу підвищеної пенсії відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю згідно ст.50 цього ж Закону протиправними; зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплату позивачу як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю щомісячної доплати до пенсії відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі мінімальної заробітної плати за період з 22 лютого 2011 року по 22 липня 2011 року з урахуванняям раніше проведених виплат за ці періоди; зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплату щомісячної додатковї пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 22 лютого 2011 року по 22 липня 2011 року із розрахунку 75% мінімальної пенсії за віком, з урахуванням раніше проведених виплат за ці періоди. В решті позову відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та постановити нову, якою відмовити в позові.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що на користь позивача необхідно здійснити перерахунок додаткової пенсії відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з розрахунку 75% від мінімальної пенсії за віком та підвищення до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати встановленої на відповідний період згідно зі ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в Головному Управлінні Пенсійного Фонду України у Київській області, віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 2 групи, що підтверджується довідкою МСЕК серії КИО-І №149955 та посвідченням серії НОМЕР_1, виданим Київською облдержадміністрацією 22 лютого 2002 року, проживає в АДРЕСА_1, яке за переліком населених пунктів Київської області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідно до ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, мають бути підвищені у розмірі на одну мінімальну заробітну плату.
У відповідності до статті 49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно з ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі: інвалідам 2 групи - 75 % мінімальної пенсії за віком.
За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Нарахування позивачу додаткової пенсії та доплати до пенсії відповідно до положень ст. 39, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"відповідачем не здійснено, у зв'язку з чим він звернувся до суду за захистом своїх прав.
Всупереч ст. 39, 50 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"позивачу вказані доплати виплачувалися частково, у фіксованому розмірі, визначеному Постановою КМУ № 836 від 26 липня 1996 по ст. 39 вказаного Закону та по ст. 50, відповідно до Постанови КМУ від 28 травня 2008 № 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категоріям громадян", а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, як того вимагає вказаний Закон.
З огляду на те, що Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має вищу юридичну силу в порівнянні з Постановою КМУ № 836 від 26 липня 1996 та Постановою КМУ від 28 травня 2008 № 530, відповідач неправомірно виплачував додаткову пенсію та доплату до пенсії в меншому розмірі ніж це передбачено ст.ст. 39, 50 зазначеного Закону.
Таким чином, апеляційна інстанція приходить до однозначного висновку про обгрунтованість висновків суду першої інстанції про наявність у позивача права на перерахунок доплати до пенсії та додаткової пенсії в розмірі, передбаченому ст. ст. 39, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Крім того, апеллянтом не зазначено, яким чином дана постанова порушує його права, враховуючи, що обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсій покладено на Головне Управління Пенсійного Фонду України в Київській області.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Миронівського районного суду Київської області від 13 липня 2012 року -залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді Т.М.Грищенко
І.О.Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.