КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №2а-2610/4157/12 Головуючий у 1- й інстанції Савицький О.А. Суддя - доповідач: Коротких А. Ю.
УХВАЛА
Іменем України
07 липня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Ганечко О.М.,
Літвіної Н.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва про роз'яснення способу виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Пенсійного фонду України, управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва про перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 05 квітня 2012 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2013 року постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 05 квітня 2012 року скасовано та ухвалено нову, якою позов задоволено повністю.
11 червня 2014 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва про роз'яснення способу виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2013 року.
Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи та доводи заяви, колегія суддів вважає, що заява про роз'яснення способу виконання судового рішення не підлягає задоволенню з таких підстав.
В своїй заяві управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва посилається на те, що винесена постанова є незрозумілою і такою, що потребує роз'яснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Дана норма передбачає підстави для роз'яснення судового рішення.
Отже, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.
Також роз'яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для осіб, що будуть здійснювати його виконання. Тобто, це стосується випадків, коли судом недотримані вимоги ясності, визначеності судового рішення. Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та виконання.
Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2013 року є чіткою за змістом та зрозумілою, як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для осіб, хто буде здійснювати його виконання, оскільки не містить жодних положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо його розуміння.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Тобто, суду надано право змінити спосіб та порядок виконання вже прийнятого раніше судового рішення, жодним чином його не змінюючи, не доповнюючи й не домислюючи.
Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва не наведено доказів існування виняткових обставин, що унеможливлюють виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб.
Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви про роз'яснення способу виконання судового рішення.
Керуючись ст. ст. 160, 170, 196, 197, 206, 212, 254, 263 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва про роз'яснення способу виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Пенсійного фонду України, управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва про перерахунок пенсії залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н.М.
Головуючий суддя Коротких А. Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н. М.