Апеляційний суд міста Києва
УХВАЛА
24 вересня 2014 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Тютюн Т.М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 20 серпня 2014 року,
у с т а н о в и в :
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 20.08.2014 року у задоволенні скарги ОСОБА_2 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР), відмовлено.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_2 відповідно до вимог ст.303 КПК України звернувся із скаргою на бездіяльність Генеральної прокуратури України, в якій порушував питання про внесення до ЄРДР відомостей за заявою про вчинення щодо нього працівниками МВС України під час досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12014220000000018 злочинів, передбачених ст.ст.365, 366, 371, 373, 374 КК України.
Свої вимоги заявник мотивував тим, що 16.06.2014 року втретє направив до Генеральної прокуратури України заяву про злочин. Однак відповідні відомості всупереч положенням ст.214 КПК України не були внесені до ЄРДР, а заява, як і попередні від 26.02.2014 року, 14.04.2014 року, безпідставно направлена до прокуратури Харківської області.
Слідчий суддя, встановивши, що заява ОСОБА_2 від 26.06.2014 року направлена відповідно до територіальної юрисдикції до прокуратури Харківської області, прийшов до висновку, що це не суперечить положенням ст.218 КПК України, і відмовив у задоволенні скарги.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу слідчого судді скасувати та внести до ЄРДР відомості за його заявою про вчинені кримінальні правопорушення, доручивши здійснювати досудове розслідування компетентному органу, оскільки, за твердженням апелянта, слідчий суддя відповідно до вимог ст.214 КПК України зобов'язаний був вчинити такі дії.
Вивчивши апеляційну скаргу та матеріали провадження № 1-кс-13126/14 (№ 757/20909/14-к), вважаю, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити з наступних підстав.
Згідно з ч.3 ст.392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
_________________________________________
Провадження № 11сс/796/1839/2014
Категорія: ст.303 КПК України
Головуючий у першій інстанції: Фаркош Ю.А.
Статтею 309 КПК України встановлено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування. Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Згідно з ч.3 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
Отже, ухвала слідчого судді, якою відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, про що і зазначено в її резолютивній частині.
Відповідно до вимог ч.4 ст.399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Таким чином у відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.399 КПК України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 20 серпня 2014 року, якою відмовлено у задоволенні скарги на бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.
На ухвалу суду апеляційної інстанції може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її проголошення.
Суддя Т.М. Тютюн