24.06.2014 Справа № 756/6163/14-к
№ 1-кп/756/345/14
756/6163/14-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Жука М.В.,
при секретарі Іванові В.О.,
провівши підготовче судове засідання за обвинувальним актом стосовно обвинуваченої
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки міста Києва, громадянки України, українки, освіта вища, не одруженої, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, не судимої,
що обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України -
в с т а н о в и в:
До Оболонського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт стосовно обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.
У підготовче судове засідання, призначене на 24.06.2014 року обвинувачена, її захисник не з'явились будучи належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду. Прокурор, який здійснює процесуальне керівництво у цьому провадженні, будучи належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання повторно у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив.
Дослідивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 291 КПК України до обвинувального акту додається реєстр матеріалів досудового розслідування.
Згідно із ч. 2 ст. 109 КПК України реєстр матеріалів досудового розслідування повинен містити:
1) номер та найменування процесуальної дії, проведеної під час досудового розслідування, а також час її проведення;
2) реквізити процесуальних рішень, прийнятих під час досудового розслідування;
3) вид заходу забезпечення кримінального провадження, дату і строк його застосування.
Проте, в порушення цих вимог процесуального закону, реєстр матеріалів доданих до обвинувального акту стосовно ОСОБА_1 не містить найменування усіх процесуальних дій, які підлягали проведенню під час досудового розслідування, а також часу її проведення, а саме: повідомлення обвинуваченої про завершення досудового слідства, надання доступу до матеріалів досудового розслідування, ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Крім того, реєстр матеріалів не містить усіх реквізитів процесуальних рішень, які мали бути прийняті під час досудового розслідування, зокрема, внесення кримінального правопорушення до ЄРДР, доручення про проведення досудового розслідування, повідомлення прокурору про початок досудового розслідування, висновок криміналістичної експертизи, складення обвинувального акту.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідають вимогам цього Кодексу.
За таких обставин обвинувальний акт стосовно ОСОБА_1 підлягає поверненню прокурору, як такий, що не відповідає вимогам КПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 314 - 317 КПК України, суд,
у х в а л и в:
Обвинувальний акт стосовно ОСОБА_1 яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України - повернути прокурору.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу до Апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва може бути подано апеляційну скаргу протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя